Skocz do zawartości

Bardzo wysokie spalanie


Gość mizik

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

rok temu jesienią kupiliśmy z wyprzedaży rocznika Merivę Design Edition w benzynie 1.4 NEL, 88 kW/120 KM z 6-biegową skrzynią manualną.

 

Zaniepokojeni jesteśmy spalaniem i proszę podpowiedzcie co zrobić bowiem serwis jest bezradny ( DOMCAR - Kalisz ).

 

Mianowicie w specyfikacji opel powinien spalać 8.4 litra na 100 km, nasz spala 13,3 litra na 100 km,

 

na autostradzie przy prędkościach 120-140 km/h spala około 7.8 litra na 100 km. ( w instrukcji 5,2 litra na 100 km. )

 

 

Auto jest wzięte w leasing. Czy mamy prawo żądać innego auta zastępczego do czasu naprawienia usterki lub wymiany na inny model jeśli usterka nie zostanie usunięta? Nie stać nas na tak drogie auto. Spalanie sprawdzaliśmy przeliczając ilość wlanego paliwa paliwa w stosunku to przejechanych kilometrów.

 

Doradźccie proszę.

 

 

MZ

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy spalanie z instrukcji to spalanie rzeczywiste ??

to spalanie (producenta) jest uzyskiwane w sztucznych warunkach

i nigdy nie pokrywa sie z rzeczywistym

od zawsze tak bylo i kazdy producent zaniza

wystarczy poczytac testy

nawet na durnym TVN turbo jak testuja auta

to podaja spalanie producenta i jakie jest w realu

 

 

nawet oddajac sprawe do sadu macie marne szanse

patrzac na raporty spalania na necie to 13 litrow jest osiagalne

zalezy od stylu jazdy

a nie wiemy jak nim jezdzicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Wg ulotek z salonu moja corsa powinna spalać średnio 5,5 litra - spala 5,8 wg komputera za ostatnie 8500 km. Czyli tragedii nie ma. Kolegi z tym silnikiem ledwo schodzi poniżej 7 ale lubi mocniej wcisnąć gaz. Spalanie spadło po pierwszej wymianie oleju przy przebiegu 2000 km. Nie mam ciężkiej nogi, obroty silnika między 1800 - 2300, rzadko do 2500. Zmieńcie styl jazdy na niskoobrotowy to i spalanie się zmniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie w specyfikacji opel powinien spalać 8.4 litra na 100 km, nasz spala 13,3 litra na 100 km, - piszesz tutaj o jeździe miejskiej?? czyli krótkie przejazdy kilkukilometrowe przez zatłoczone miasto nigdy niegrzewające silnika??



na autostradzie przy prędkościach 120-140 km/h spala około 7.8 litra na 100 km. ( w instrukcji 5,2 litra na 100 km. ) - tutaj spalanie jest jest w miare normalne .. w instrukcji nie masz przeciez podanej prędkości 120-140 km/h ... tylko 90 km/h.


Poza tym ile masz przejechane na tym autku?? Wiem z doświadczenia, że spalanie spada po przejechaniu pierwszych 10kkm ...


A poza tym jak jeden serwis się poddaje .. może warto zapytac w innym ..


Dowiadywałeś się jak zachowują sie inne egzemplarze z tym silnikiem .. ?


Przyznam, że spalanie 13,3 l/100 km jest dość duże .. ale wiem z doświadczenia, że Corsa D z silnikiem 1.4 100KM .. spala na poziomie 9 litrów w mieście .. (12 km rano i 12 km po południu).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Dla uściślenia moją jeżdżę w mieście ok. 15%, reszta teren pozamiejski, lasy i wioski po drogach krajowych i wojewódzkich, więc przez dużą część drogi jadę na 5. biegu. Po mieście też pokazuje ok. 7,5 litra.

W starszym aucie za takie spalanie może odpowiadać padnięta sonda labmda, uszkodzenie termostatu czy zapchany filtr powietrza, w nowym raczej to wszystko odpada. Pozostaje styl jazdy, jak kręcony silnik do 3000 obr. to nic dziwnego, że spala więcej.

Z innej beczki, 2 sezony temu kupiłem kosę spalinową, niemiecką na S. Pierwsze koszenie spaliła zbiornik i trochę, za 3 już wystarczył jeden zbiornik, teraz, po ok. 30 koszeniach spala ok. 70% zbiornika na ten sam teren. Czyli wniosek taki, że silnik musi się ułozyć. W samochodzie podobnie. Olej wymienialiście po 2 - 3 tys. km? Sporo osób tak robi, moja corsa po wymianie pracuje ciszej, jakby płynniej, i spala mniej. Następna przy przeglądzie będzie na wiosnę przy ok. 15 kkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obroty silnika między 1800 - 2300, rzadko do 2500. Zmieńcie styl jazdy na niskoobrotowy to i spalanie się zmniejszy
.Żebyś się czasem nie zdziwił jak w szybkim tempie zacznie ci padać druga sonda i EGR.Już coraz więcej jest artykułów na temat Eco drivingu które wyliczają jakie zniszczenia w silniku przynosi .

mizik przjedź się po autostradzie jak radzi grzes08 90 km\h.Rok czasu to już powinno wszystko wrócić do parametrów zbliżonych do producenta.Napisz jeszcze ile w ruchu miejskim przejeżdżasz kilometrów w ciągu jakiego czasu.Ruch miejski w Warszawie nie może się równać np z Tarnowem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Regularnie przeganiam corse autostradą, poza tym inaczej wygląda jazda po trasie z lekko wcisniętym gazem i stałej prędkości, coś jak przy tempomacie tylko sam steruję a co innego piłowanie w mieście na 5. biegu przy 50 km/h na 1200 obrotów albo jazda pod górę na 4 biegu przy 1500 obr., wał tego długo nie zniesie. Wszystko trzeba dostosować do warunków, gdzie się da odpuszczam gaz i spalanie 0,00 ale jak przyspieszam to zawsze z redukcją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim przypadku w cyklu mieszanym jest to 7,4 - 7,7 litra, auto kupowane tej jesieni więc uważam jak jeden z przedmówców, że jeździsz na zbyt wysokich obrotach, a dodam jeszcze, że ja preferuje średnio agresywny styl jazdy. Jeżdżąc spokojniej zszedłbym poniżej 7,4. Mój ojciec też jeździ jakby mu silnik zaraz miał eksplodować, więc jestem w stanie uwierzyć w to, że i ty tak jeździsz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

My mamy Merivę B 2010r. 1.4 140KM

Spalanie po 3city w tym obwodnica to w zimie wychodzi średnia 8.8. Od wczoraj jest LPG więc zobaczymy jak będzie.

Edytowane przez Djdred

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności