Skocz do zawartości

Opel Corsa C - opony letnie rozmiar 16?


Gość MajkJaro

Rekomendowane odpowiedzi

lepszy kormoran niz chinczyk ;)

ale to moje prywatne zdanie

co do opon to bieznik moze byc podobny i tylko to

sklad gumy jest inny

jedna sie wytrze szybciej

inna bedzie prowadzic jak po lodzie na mokrym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

lepszy kormoran niz chinczyk ;)

ale to moje prywatne zdanie

co do opon to bieznik moze byc podobny i tylko to

sklad gumy jest inny

jedna sie wytrze szybciej

inna bedzie prowadzic jak po lodzie na mokrym

 

no nie wiem. Zobacz i poczytaj o oponach Prestivo np. PV-S1. Mogą spokojnie konkursować np. z Fuldą, Firestone, Kleber etc. Moim zdaniem w chinach produkuje się także dobrej jakości opony przy czym w większości trafia do Polski gówno bo wiele osób patrzy na cenę. Przez to taka mentalność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, niektórzy chińscy i indyjscy producenci się wybili, ale dla mniej doświadczonego (lub nie chcącemu spędzić na forach kilku dni) wybór dębicy, barumki, kormorana będzie mniej ryzykowny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Star-Lord

Panie i Panowie mam pytanie.

Po Astra G zostały mi felgi 16" z oponami przód: 205/45 tył: 205/50. Z tego co czytam żeby te felgi założyć muszę kupić opony 195/45 :(. 

A drugie pytanie czy przy 16" i oponach 195/45 mogę założyć sprężyny obniżające -30mm lub -40mm? Ktoś na takiej konfiguracji jeździ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu masz Corsę C, a felgi zostały po Astrze G, jeśli jest ten sam rozstaw i śr. piasty, oraz zgadza się ET felgi, to spróbuj spasować. 205/45 a 195/45 to tylko 10mm w szerokości opony, czyli po 5mm do wewnątrz i 5mm zewnątrz ze środka felgi, ja bym założył to co masz i raczej powinno się zmieścić, zakładaj na przód i zobacz jak zachowuje się na maksymalnych skrętach i po wjeździe na próg czy w dołek. Na pewno będzie chodził ciężej układ wspomagania, ale za to powinien się lepiej kleić w zakrętach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Star-Lord

Wariat niestety szerokość opony również ma wpływ na jej wysokość. Ale zrobię jak mówisz ;) najwyżej te 205/45 wskoczą na tył. Zostaną do kupienia tylko dwie wtedy ;) . A co do tego tego obniżenia słyszałeś jakieś pogłoski czy da radę ją niżej posadzic na 16"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 23:02, Star-Lord napisał:

Wariat niestety szerokość opony również ma wpływ na jej wysokość. Ale zrobię jak mówisz ;) najwyżej te 205/45 wskoczą na tył. Zostaną do kupienia tylko dwie wtedy ;) . A co do tego tego obniżenia słyszałeś jakieś pogłoski czy da radę ją niżej posadzic na 16"?

Raczej wysokość to bardziej określa profil opony, i teraz jest pytanie jaka jest felga czy wąska czy szeroka, jeżeli szeroka to opona się rozejdzie i obniży się profil, jeśli wąska to opona zrobi się na kształt balona i będzie rzucało autem na zakrętach i podniesie się wysokość. Zakładaj te duże na przód będziesz od razu miał jakieś odniesienie, nie sugeruj się tym co jest pisane w katalogu na sztywno, ja do Passeratii B5 zakładałem felgi od Audi A8 225/55R16 ET 45 Monoblock, i tylko musiałem zastosować oponę 215/45R16 bo na przodzie haczyła o MC Persona i na pełnym skręcie wycierała plastikowe nadkole (kupiłem używki 4szt. w takim samym rozmiarze), tył normalnie się zmieścił.

 

Tu też ma duże znaczenie ET felgi czy jest bardziej odsunięta/przysunięta do piasty na zewnątrz czy do wewnątrz nadwozia, jeśli jest za bardzo do wewnątrz nadwozia to jazda jest średnio przyjemna i wtedy nawet przyczepność się zmienia, współczynnik ET istotna sprawa. 

Jeszcze nie miałem okazji obniżać swojego prywatnego auta, i tak już zawieszenie i układ kierowniczy dostaje w kość po zastosowaniu wysokich i szerokich felg, ale jak to mówią dobre kapcie dodają nowego blasku furze :) 

 

Edytowane przez WariatPSM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Star-Lord

W sumie felgi leżą i się kurzą ;). W czasie wolnym sprawdzę te felgi tylko muszę najpierw poszycie progu zmienić bo już chrupie -.- puścił zgrzew  przy tylnim kole od strony kierowcy. Ehh łopel ;). 

1 minutę temu, Star-Lord napisał:

W sumie felgi leżą i się kurzą ;). W czasie wolnym sprawdzę te felgi tylko muszę najpierw poszycie progu zmienić bo już chrupie -.- puścił zgrzew  przy tylnim kole od strony kierowcy. Ehh łopel ;). 

A to foto byłej Asterki z felgami które mają wpaść na przyszły sezon do Corsy ^^.


 

1c98eee67ce29577.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajnie BBSy 17, ale muszę kupić nowe dystanse i specjalnie śruby pływające żeby u siebie założyć, bo w oryginale mam stożkowe, a felgi są rozmiaru 5x112, a w Oplu mam 5x110 i dzięki tym śrubą bym założył, ale to wydatek 100zł dodatkowo a i tam mam 16 alu więc nie bawię się.

 

BBS takiej konstrukcji z przykładowego zapożyczonego zdjęcia źródła google xd, ale nie takie piękne bo przydałaby się renowacja i pod prostowanie jednej, jak coś to mogę sprzedać za 600zł z wysyłką ok 100-130zł paleta.

 bbs-ch-r-schwarz-5686-f-f-l700-sk1.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Star-Lord

U mnie tylko 100x4 ;) ale ta twoja fajnie się prezentuję. Piaskowanie i malowanie to już droga zabawa ;) taniej idzie kupić nowe felgi ;) chyba że się ma odpowiednich kolegów ;). Ja np. ostatnio pojechałem z klima do swojego mechanika i mówi: "uuu... 1500zł. Bo tu pewnie sprężarka zatarta itp itd." Znajomek z pracy mówi pojedziemy tu i pogadamy. 200 zł za nabicie i już glut po pas bo tak chłodzi skubana ;). Ale to tak na marginesie ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności