Skocz do zawartości

[TUT] Wymiana rozrządu 1.3 cdti z13dth z13dt z13dtj


kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Konstruktorzy zastosowali łańcuch rozrządu i niby ma być dożywotni, ale często ludzie nie są w stanie zrobić 100kkm, z uwagi na awarię napinacza hydraulicznego, czyli napędzanego olejem. A wszystko m.in przez chore okresy miedzy wymianami oleju typu 30 tys km, napinacz przestaje po pewnym czasie napinać jak należy i łańcuch sobie lata jak chce. Zaczyna trzeć o obudowę, nie raz ludziom przeskakuje na zębatkach i problem gotowy.


Dlatego ważne jest by często zmieniać olej w 1.3 cdti. A roboty bardzo dużo bo trzeba zrzucać misę olejową, a żeby zrzucić misę, trzeba zrzucić turbinę i katalizator. A żeby zrzucić kata, trzeba odkręcić/poluźnić cały wydech łącznie z DPF i tłumikiem. Także roboty w pierony.



Edytowane przez kaliope

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj się czepiacie-turbine czy podstawę filtra oleju mała różnica w koncu sa blisko siebie :)trochę wyrozumiałości ,mała korekta i wszyscy w Nowym Roku beda zadowoleni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam , 

czy słychać łańcuszek rozrządu (o ile można  usłyszeć jakieś nieprawidłowości na filmie ) ?

Corsa C 1.3 CDTI przebieg 200 tyś.

Z13DT

Film nakręcony w garażu dlatego dźwięk silnika jest głośniejszy. 

Pozdr

 

 

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Danielcorsac

Ja również chciał bym zapytac o łańcuch rozrządu słychać od góry tj od pokrywy zaworów metaliczne stuki tak jak by zawory ale nie jestem pewien czy to wina naciągniętego łańcucha rozrządu ? Jeśli można zapytać co ile taki łańcuch należało by wymieniać dodam że stuki słychać tzn tak jak by metaliczne odgłosy na wolnych obrotach "tak jak by napinacz miał małe ciśnienie " a przy jeździ lub dodaniu gazu ustępują te objawy ... 

Jeszcze jedno pytanie ile taki zabieg może kosztować tj wymiana rozrządu ? Chciałem się za to wziasc jednak po opisach że trzeba miskę zrzucać itd itd to raczej się za to nie wezmę ponieważ nie mam garażu na takie rzeczy auto ma 185tys przebiegu zakupione w 2019 jako auto z przebiegiem 158tys z teoretycznie wymienionym rozrządem od dalszej rodziny ale równie dobrze mógł być to tani zamiennik 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności