Skocz do zawartości

Radio a zapalniczka


Gość Patricos87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patricos87

Mam duzy problem z radiem w aucie. Mianowicie na seryjnej antenie bardzo kiepsko sciaga fale radiowe a jak podepne cos pod gniazdo zapalniczki to juz calkiem kiepsko i trzeszczy w glosnikach. Mialem wtedy smieszne radio DELCO. Na forach wyczytalem aby zainstalowac filtr, kupilem cos takiego co mi polecicli w sklepie (zalaczone na foto), ale to mi nic nie pomoglo, kupilem nowa antene ze wzmakiem na szybe (zalaczone na foto) i zmienilem na bardzo dobrej klasy radio SONY i dalej lipa.... Sciaga bo sciaga ale slabo i najlepiej w centrum miasta, poza miastem szum i to bez zapalniczki. A jak jestem np w centrum i cos tam sciaga i podepne np ladowarke od tableta lub ladowarke do tel to sygnal ucieka i wtedy juz nic mi nie sciaga... Prosze o wasza pomoc w tym temacie

post-49679-0-48241700-1453054508_thumb.jpg

post-49679-0-41132300-1453054516_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolega sprawdzi czy antena jest podpięta do szyby i czy masa zakręcona (pod lampką kokpitu).

2. Sprawdź też czy za schowkiem antena nie jest rozpięta - powinien być tam łącznik.

3. Jaką masz szybę przednią? Ori czy inną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patricos87

Z przodu mam ori z antena wklejona. Tylko pytanie bo mam podpieta obecnie druga ktora kupilem i jest tak samo... no i te trzeszczenie od zapalniczki? Moze pociagnac plus i minus bezposrednio od aku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nic nie trzeszczy.

Ale ja mam radio fabryczne.

 

Może to wina radia, albo coś skopałeś podłączając suba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z połączeniami zapalniczki i dlatego trzeszczy, podociskaj gniazda, a z anteną jak pisałem - mi działa na fabrycznej i chińskiej szybie, są miejsca w Polsce że nie mogę nic złapać ale ogólnie spoko.

Skoro na dokładanej antenie też nic nie łapiesz to wina radia - pisałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Patrycjuszu!

Rafał ma po części rację

Generalnie za twoje problemy na 100 % odpowiada niewłaściwa masa

Otóż antena żeby prawidłowo działała musi mieć tzw. ziemię

Wydaję mi się że problem u ciebie leży głębiej w aucie

Opiszę ci jak to było u mnie

Po zakupie mojej niebieskiej suczki założyłem kenwooda takiego z górnej półeczki śmigał nie żle do momentu gdy nie zachciało mi się założyć ksenonów

Od momentu instalacji ksenonów jak włączałem światła radyjko strasznie siało, gubiło stacje nawet w centrum miasta. Nie dało się słuchać

Pozakładałem filtry wzmacniacz sygnalu i dalej dupa Na koniec załozyłem taka samą antenę jak u ciebie dupa

Jeździłem tak przez prawie rok bo nigdy nie miałem ani czasu ani zapału żeby to rozkminić

Miesiąc temu autko zaczęło kiepsko odpalać

Szybka diagnoza klemy. Ale nie połączenie klemy akumulator tylko kabel klema. Jak poruszałem kablem to było widać że rusza się za zaciskiem klemy

Oczyściłem dołożyłem trochę miedzi żeby było ciaśniej

Autko teraz odpala nawet przy -15 od strzała A najważniejsze jak włączam światła radyjko gra jak należy żadnych problemów

Więc sugeruje że u ciebie może być podobna sytuacja Radio jest jednym z najczulszych elementów autka wyłapie jako pierwsze własnie takie problemy

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Edytowane przez MAGTRONIX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mag podpowiada - problem w słabej masie.

Dla testu daj kawałek kable między kieszeń radia a jakiś punkt masowy. np śrubę na kolumnie kierowniczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności