Skocz do zawartości
A_FLY

[Meriva B] Fabryczny LPG nie działa przy temp. otoczenia poniżej -8*C

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest z fabryczną instalacją ale wiem natomiast jedno że jeżeli będą odchyłki na LPG w stosunku do Pb to zajedziesz silnik nie mówiąc o rozwaleniu map Pb.

Więc ja bym na twoim miejscu zrobił Live data na Pb i LPG na powtarzalnej trasie i wysłał ją do ASO Opla na Polskę z reklamacją niech sprawdzą czy takie rozbieżności mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Auto ma już ponad 3 lata więc gwarancja odpada. Jak auto miało coś koło 20-30kkm na gwarancji były zmieniane wtryskiwacze bo jakieś cyrki były na gazie, czasami gaz wgl się włączyć nie chciał, często gasł na wolnych obrotach. Na benzynie chodził i chodzi ok narazie. Na gazie się jako tako znam, mam jeszcze merca e230 z sekwencją i sam sobie z nim robię wszystko, komputer mam i sam reguluję. Odchyłki tam mam max 5% na gazie względem benzyny. Tutaj coraz to bardziej zastanawiam się nad wywaleniem sterownika i złożyć wszystko na innym sterowniku, tutaj szłoby się juz pokusić o to żeby sterownik sam dokonywał małych poprawek po obd

Nie chcę zakładać nowego tematu na jedno pytanie. Czy opcomem z allegro mogę sobie diagnozować tą merivę b z grudnia 2013? Czy jak jest napisane na aukcji ze działa do 2004 roku to koniec i dalej nie idzie? Ew co w jakiś normalnych pieniądzach idzie kupić żeby sobie szło podpiąć tą merivę pod komputer? Na razie jadę na elm327 ale chciałbym mieć dostęp do większej liczby sterowników

Edytowane przez Bedżamin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz kogoś w pobliżu aby sprawdził czy Opcom albo Vaux z nią sie połączy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musiałbym podzwonić po elektrykach samochodowych bo znajomego z takim programem i kablem nie mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale są ludzie na forum.Skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rybnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To do mnie aż tak daleko nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będę mieć jakiś wolniejszy dzień to się odezwę do Ciebie ;) w tygodniu praca, w weekendy studia i cienko z czasem stoję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powoli zbliżamy się do 18 miesięcy użytkowania.

Przebieg 45k km+

Oczywiście nic się nie zmieniło w kwestii pilnowania klawisza LPG - czasami trzeba go wcisnąć, inaczej instalacja się nie przełączy.

Spalanie średnie (głównie trasy i drogi szybkiego ruchu) - LPG 8,14l/100km + 0,22l/100km PB.

Średni koszt przejechania 100km zgodnie z dziennikiem prowadzonym dla tego pojazdu to 15,29zł (LPG) + 1,00zł (PB95) = 16,29zł.

W wolnej chwili jak umyje samochód pokażę jakość OPLA :dobani: - spasowanie karoserii poleciało i to bardzo.

ASO po raz trzeci poprawiało drzwi tylne, niestety dalej spasowanie tragedia do tego wpadają w wibracje... i jest bardzo mocno irytujące w długiej trasie, autostradą z ulubioną muzyką.

Niestety, drzwi po drugiej stronie też spasowanie poleciało, nie chce żeby ruszali bo zepsują. Do tego klapa bagażnika, jedna strona "wpadła" do środka (~2-3mm).

Pojawiła się korozja na pasie przednim auta, zaraz za zderzakiem - czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normalnie współczuję.

Jak tu kupić nowego opla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiałeś trafić na prawdę słabą sztukę. Swoją merivę odebrałem w grudniu 2013 i generalnie wszystko jest ok do tej pory. Jedyne co było źle spasowane to uchwyty do ciągnięcia/zamykania wewnątrz w przednich drzwiach ale poprawili to raz i jest spokój. Co do rdzy to się pojawia rdzawy nalot w pobliżu tulei w zawieszeniu z przodu ale poza tym to spokój ze rdzą mam. Ostatnimi czasy coś mi popiskuje przy dodawaniu gazu i zwiększa częstotliwość wraz z obrotami, ale pojawia się to tylko gdy się dodaje gazu. Nw czy napinacz albo jego rolka juz nie siada po prostu. Auto ma obecnie przebiegu niecałe 70kkm. Co do przełączania na gaz i guzika to on się wyłącza tylko wtedy gdy albo braknie gazu albo gdy np idę przeparkować auto i podczas gdy silnik jest odpalony nie zdąży się na gaz przełączyć, jeśli nie się przełączy to przy następnej jeździe trzeba pamiętać żeby ten guzik wcisnąć. Generalnie z auta jestem bardzo zadowolony póki co ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czytam Wasze wypowiedzi i widzę że piszecie o autach z niskimi przebiegami. Napiszcie jak w Waszym przypadku wyglądało docieranie silnika na początku a konkretnie czy silnik brał olej. U mnie jest przejechane dopiero 600 km i ubyło jakieś 1/3 l. Mój silnik B14NET LPG 140KM.

Edytowane przez nowyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mojej merivie tak długo jak serwisowałem auto w aso tak silnik wciągał olej. Między wymianami potrafił wciągnąć koło litra. Po tym jak się skończyła gwarancja zacząłem sam auto robić i zamiast lać 5w40 od GM kupuję Motula 5W40 8100 X-Clean i jak ręką odjął. Między wymianami nie ubywa ani mm z bagnetu, zwiększyłem też częstotliwość wymian. Nie zmieniam tak jak sugeruje producent co 30kkm lub rok tylko co 10kkm. Wg mnie aso ostro w kulki leci z wymianami czegokolwiek. Jak mogę Ci doradzić to wymieniaj sobie filtr powietrza tak raz do roku bo jak się okazało w aso nikt mi go nie wymieniał bo podobno był w dobrym stanie. Mam taki nawyk że przy wymianie oleju wymieniam dosłownie wszystkie filtry w samochodzie i ten od powietrza był czarny jak smoła gdzie nowy jest śnieżnobiały.

Edytowane przez Bedżamin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potwierdzam u mnie też delikatnie ubywało oleju , na bagnecie gdzieś około 4-6 mm od wymiany do wymiany czyli co 10-11 tyś, co 30 tys ja sugeruje producent przegięcie....masz racje :) Teraz też sam wymieniam po gwarancji częstotliwość bez zamian co 10 tyś ale olej z GM 5w30 zmieniłem na millers 5w40 i nic nie bierze oraz silnik pracuje gram ciszej chyba ze to placebo. Filtra powietrza gdzieś doczytałem według wskazań serwisowych że wymiana jest co 60tyś , ja wymieniłem po 30tys bo też nikt go nie wymienił w serwisie i był dość brudny , tak jak mowisz filtry raz w roku najbezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie docieranie silnika nowego do 3k km - maksymalne obroty do 3000rpm/min i delikatnie z gazem (niskie obroty i wciskanie mocno pedału gazu na zimnym silniku i w przypadku pierwszych km to katowanie).

Pierwszy serwis olejowy przy 15k km i tak leci co 15k km. Obecnie po trzeciej wymianie oleju, jak na razie zużycie mniej więcej stałe od nowości ok. 0,6-0,8l/ 15000km.

Do 15k km olej zalany fabrycznie w silniku, potem Specol C3 5w30, po dzień dzisiejszy.

Przy okazji, oczywiście auto trafiło do serwisu (nie liczę po raz który, ale mogę się umawiać co 1,5 miesiąca) ;) - tym razem padł centralny zamek, nie było opcji zamknąć auta.

Pytanie techniczne, jak zamknąć auto gdy nie reaguje na pilot, a kluczykiem zamykałem tylko drzwi kierowcy? :D:D:D

Filtr powietrza też kazałem wymienić po 30k km i tak będę wymieniał.

Edytowane przez A_FLY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby w merivie b zamknąć drzwi które nie mają wejścia na kluczyk (czyli wszystkie poza drzwiami kierowcy :P) musisz je otworzyć i od strony kabiny nad zamkiem w drzwiach jest dziura w którą wkładasz kluczyk/śrubokręt i popychasz taką plastikową zapadkę do góry i potem tylko trzaskasz drzwiami i tyle. Nw jak bagażnik i klapka wlewu paliwa ale myślę że będzie podobnie rozwiązane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dembiec jaki masz silnik w swoim aucie?

Swoją drogą piszecie Panowie mniej więcej o podobnym ubytku oleju u każdego z Was czyli 0,6-0,8l na kilkanaście tys. km. Tymczasem tak jak pisałem powyżej, przy przebiegu od nowości 600 km ubyło mi już ok. 1/3l. Dzisiaj przejadę kolejne 250km i zobaczę co wyniknie.

Edytowane przez nowyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie siedzi 1.4 120 KM LPG , kupiony był jako demonstracyjny miał około 1300km o docieraniu nie poradzę , przynajmniej nie zauważyłem aby od tych 1500 do 4000 coś mocniej ubywało oleju . Tobie ubyło 1/3 Litra czyli 1/3 bagnetu ? kurcze trochę sporo , a na pewno było dobrze wlane ja w poprzednim aucie miałem tak ze leka krzywizna w jakimś garażu i zafałszowywany odczyt....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostałem tutaj skierowany z innego wątku. Za niedługo będę jeździł Astrą z gazem, mam nadzieję, że problemy z felernej Merivy się nie powtórzą. Coś mi się zdaję, że cały problem może wynikać z głęboko zakopanej nieprawidłowej pracy komputera i jest to trudne do wykrycia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I właśnie ta trudność wykrycia może być pochłaniaczem kasy.

http://forum.opel24.com/topic/73038-fabryczne-lpg-w-astrze-j-czy-moze-sprawiac-klopoty/page-7

ArKos,Bad i ketrab piszą o problemach.

Ja osobiście bym fabrycznego nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi