Skocz do zawartości
mxzptlk

Całkowite wyłączenie świateł przy odpalonym silniku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czekałem wczoraj na pasażera w aucie, miałem trochę czasu więc myślę sobie posiedzę w aucie, jest cieplej i nie pada na głowę. Ale co będę świecił ludziom w okna z reflektorów. No to zabieram się za wyłączanie świateł a tu ZONK - "gdzie jest qurFa ten jeb..... wyłącznik?". Jest tylko auto, mijania, do jazdy dziennej i jakiś znaczek na dole pokrętła, do którego gałki nijak nie da się przekręcić. Ale nigdzie nie ma całkowitego wyłączenia oświetlenia, jakaś patologia.

Ktoś mnie oświeci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może trzeba wcisnąć i przekręcić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic tam się nie wciska. Sprawdziłem w instrukcji i ja mam wersje z automatyką oświetlenia. W wersji bez automatyki jest w pokrętle dodatkowa ikonka wyłączenia całkowitego oświetlenia. Ale to jest chore, dlaczego niby w aucie nie da się wyłączyć świateł przy odpalonym silniku?! I nadal nie wiem co to jest ta dolna ikonka słoneczka pod pokrętłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo działa tryb skandynawski dlatego nigdy tego nie aktywowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz sprawdzałem w AH no i kolega ma to samo.W ASO mu włączyli trybik i bez zgaszenia auta świała nie gasną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie skandal, dodatkowo, że nie poparty żadnym logicznym wytłumaczeniem. Dzisiaj dzwonie do tego ASO i polecą chyba wyzwiska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co w tym przypadku jest winne ASO. Napisz petycję do projektanta tego rozwiązania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam zasugerowałeś, że w ASO mogą uruchamiać takie nonsensy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki rocznik jest Twojej merivy: Jeśli 2012 i młodszy to zgodnie z prawem UE światła do jazdy dziennej są obowiązkowym wyposażeniem. Trzeba się w ASO dokładnie dopytać, ale podejrzewam, że nie ma opcji wyłączenia tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bo tak zaprojektował producent .ASO nie robi nic wbrew temu.Jak chcesz to zlikwiduj to i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi