Skocz do zawartości

Różnica pomiędzy ori przetwornica i zarnikami a hidami


Gość WPlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem juz lampy xenonie do mojej astry h i teraz mam dylemat. Używane ori przetwornice to koszt około 250zl sztuka i do tego zarnikami w cholerę drogie. Na allegro znalazłem zestaw hidow pod d2s za 360zl juz z zarnikami.. jak to się ma do jakości święcenia? Pomijając zarnikami to czy ori przetwornice różnią się czymś od ori?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

przerabiałem u siebie temat zamienników. Naprawdę nie warto w to wchodzić. Po pierwsze słabiej świecą i to wyraźniej. Po drugie, ich żywotność (mi świeciły ok 4-6 miesięcy) jest dużo niższa. Kupiłem dwa komplety zamienników (podobno dobrych). Dodatkowo rozświecają się dużo dłużej.Po czym kupiłem oryginalne i jest spokój. Do Ciebie należy wybór. Reasumując. Różnica w cenie jest kolosalna ale za tym idzie również jakość. Nie kupuj takich żarników przez internet bo łatwo o podróbki. Idź do motoryzacyjnego, zapłacisz ze 20 zł więcej a nie będziesz miał później problemów i kosztów w razie reklamacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyslalem i przekalkulowalem sprawę i jednak skłonie sie ku ori...

kupie uzywki przetwornice i ori nowe zarniki... tylko co jeszcze potrzebuje do zamontowania calego zestawu ?

co to jest starter ? czujnik samopoziomowania?

 

kupilem dwie lampy ale sa bez osprzetu wiec co jeszcze zamowic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamow duzo szczescia w razie kontroli bo nie sadze zebys zalozyl samopoziomowanie . bo spryskiwacze to sam zlewam zimnym ... :aniolek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w zadnym paragrafie z emusi byc poziomowanie. Nie wiem kto to wymyslil i sieje te bzdury po necie. Wczesniej auta wychodzimy z xenonami i nie mialy poziomowania i bylo dobrze. Nie bylo spryskow i tez bylo dobrze. volvo np mial zamiast spryskow wycieraczki na lampach wiec nei jest powiedziane ze to musza byc spryskowacze. Nie ma artkułu ktoy mowi o takim wymogu wiec prosze nie pisac głupot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej pany... skoro mam juz lampy... przetwornice + zarniki + startery zamowione...

to teoretycznie powinno juz wszystko dzialac...

 

ale jesli bym jednak chcial miec te poziomowanie to oprocz czujnika jest cos jeszcze potrzebne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej auta wychodzimy z xenonami i nie mialy poziomowania i bylo dobrze

teraz wychodza z samopoziomowaniem i spryskiwaczami

i z takim zestawem otrzymaly homologacje

bez nich sa niekompletne wiec nie maja dopuszczenia do ruchu

wiec zadne bzdety kolego Wesol

piszemy tutaj o oplach ktore maja te dodatki

a nie o starych E klasach z poczatku lat 90

 

 

ten temat te zamykam

wystarczy juz to co napisano

wystarczy poszperac

 

 

tutaj chyba wszystko napisano

http://forum.vw-passat.pl/threads/15742-Przer%C3%B3bka-na-ksenon-a-prawo-kompendium-wiedzy-i-rozs%C4%85dku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności