Skocz do zawartości

Odlaczylam akumulator na 3 dni. Teraz PROBLEM [Vectra A]


Rekomendowane odpowiedzi

Co do mechanika to się zgadzam :) dla mnie 80 % ze benzyna - w jakies gazecie czytałem ze podczas ostrych mrozów bezpieczna zawartosc benzyny w baku to ilosc > 1/2 baku.

 

Wstaw go do garazu i sprobuj zakręcić po jakims czasie z tymże za pierwszym razem chyba nie odpali bo jak zapowietrzony układ to go pokręcić bedziesz musiała.

 

Jeśli zobaczysz ze pod maską sucho kręcenie nic nie dało - sprobuj go na tzw pych odpalic albo powiedz gdzie mieszkasz i jakis magik z forum podjedzie :( jeśli bedzie mogł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos podjedzie do Magdy i zbada Vectre? to chyba nie problem...

a jakby wiedzieli gdzie Magda mieszka to moze i by podjechali :(

Uzupelnij Kolezanko pola w profilu to moze ktos osobiscie udzueli pomocy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie przed podjeciem jakichkolwiek krokow typu mechanik zepchnalbym auto na pol dnia do garazu, sprawdzil kody bledow, odlaczyl aku jeszcze raz na 10 minut i wtedy zobaczyl co nie gra. ew przy odpalaniu dodal troche gazu zeby wspomoc biedaka. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies gazecie czytałem ze podczas ostrych mrozów bezpieczna zawartosc benzyny w baku to ilosc > 1/2 baku.

 

Kiedyś za Polski ludowej na lotniskach w samolotach było do pełna zeby szron sie nie tworzył w baku czy coś takiego (bo potem samoloty nie odpalały) :) inna sprawa że 2-3 razy ktoś tak nawiał z kraju bo miał pełen bak i mógł lecieć to sie wycwanili i opróżniali na zero (nalewali przed startem tylko) :(:?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na paliwko kiedyś miałem podobny problem w asterce.Najlepiej wepchnąć autko do garażu niech się troszke ogrzeje.Osobiscie odradzał bym odpalanie z tzw.popychu bo to może żle się skączyć dla twojego autka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikiem, aczkolwiek czasem nie ma czasu na rozmrażanie samochodu i trzeba działać "szybko" tak dziś rano miałem gdy mama chcąc dojechać swoim dieselkiem fordem do pracy nie mogła odpalić.

 

Oczywiście linka holownicza pod opla - i dawaj jedziemy hehe :) Opelek zapalil za 1 razem troche zakręcił dość wolno (jakby mu brakło energii) ale odpalil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas odpalania na "zaciag" moze strzelic pasek rozrzadu :) a to moga byc spore koszta...

ja osobiscie tez raz odpalalem Vici na"popych" u niemcow jak ja tylko kupilem w nocy spalismy z niej z kolega a 2 innych spalo w passacie nad ranem sie zimno zro ilo chcialem odpalic silnik i grzanie wlaczyc a tu lipa zakrecil 2 raz powoli i zeechl,, wiec szybka pobudka i pchamy Vici ale na szczescie niz zlego sie nie stalo. Odpalila mometalnie tylko pasek zapiszcczal chwilke :(

Ale teraz szzerze mowia balbym sie na pych odpalac :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Ja miałem podobnie u mnie stało sie tak że po odłączeniu akuma jakimś cudem ( straciła sie masa) i szlak trafił kompa , a dokładniej cosik w kompie odpowiedzialne za prace pompy paliwa i normalnie kręcił , świeciła sie kontrolka ale nie zapalił, podpiołem pompe na krótko i zapalił ale nadal świeciła sie kontrolka, podpiołem komp z vektry a z takiego samego silnika i jest gites :wesoly: Koszt kompa 80 zeta.. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie chce sie wymądzrzać ale tak jak niektórzy obstawiam paliwo. Spróbój kilka razy przekręcic kluczyk tak żeby włączał sie zapłon ale nie rozrusznik. I tak kilka razy aż pompa napompuje paliwo i wtedy spróbój odpalić jak nie to znaczy że to nie paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności