Skocz do zawartości

opel corsa b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z moja corsa b 1.2 16v 1998 r.przy dodawaniu gazu chodzi o wyprzedzanie zapala sie lamka pomaranczowa sprawdz silnik i alto slabnie puszczam gaz lamka gasnie auto jedzie normalnie ale za chwilke to samo.jada juz 120 tak samo sie robi cos go blokuje.prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czujnik, albo element elektryczny bedzie uszkodzony, ale bez odczytania bledów z komputera ciezko cos wiecej powiedziec. mozna po kolei sprawdzac, wymieniac, albo czyscic ruzne elementy ( silnik krokowy, przepustnica, ERG) ale to wszystko szukanie po omacku - zczytaj bledy - w twoim silniku powinno sie dac metoda drucikowa, jak nie to na komputer i powinno wyjsc co sie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem to samo. Kontrolka zapalała się jak przekraczałem 3 tyś obrotów a samochód gubił moc. Kura kura nie pamietam ale sobie przypomnę. Albo zapytam w warsztacie. Ale pamietam jedno, nie wyrzucaj katalizatora ani sondy lambda, nowy filtr paliwa tez byl zbedny. Jutro zapytam w warsztacie to Ci powiem. Jezeli jestes jeszcze zainteresowany???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mam to samo w mojej Corsie i też dokładnie nie wie co może być,mój znajomy mechanik który dobrze zna sie na oplu twierdzi że może być przepustnica do czyszczenia lub co gorsza przepływka w poniedziałek jestem z nim umówiony jak będe coś wiedział dam Ci znać.Pozdrawiam :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darus32, tak jak pisze arty, zczytanie błędów to podstawa.

A potem dopiero działania !! NIe na odwrót.

kubazw, u Ciebie tak samo. Nie wymieniaj elementów na ślepo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgadzam się z poprzednikami - po pierwsze diagnoza komputerowa :)

Wszystkie inne działania to totolotek - a może to, a może tamto...

Objawy mam takie ,ze od czasu do czasu zapala się ta MAGICZNA- jak sie dowiedziałem w Oplach, pomarańczowa lampka silnika.

Diagnoza : przepływka ( najpierw wyczyścimy i się okaże czy do wymiany),

a sonda lambda stoi.

I tyle. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Mam trochę inny problem z corsą modelu b z rocznika 97 o tuż fabryczna prędkość tej corsy chyba wynosi 145 km/h a wyciągnęła mi 175km/h. Czym to może być z powodowane ? Może licznik mam do wymiany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Mam trochę inny problem z corsą modelu b z rocznika 97 o tuż fabryczna prędkość tej corsy chyba wynosi 145 km/h a wyciągnęła mi 175km/h. Czym to może być z powodowane ? Może licznik mam do wymiany ?

Specem nie jestem, ale z tego co słyszałem liczniki sporo przekłamują przy większych prędkościach. W niektórych (starszych) Corsach są linki prędkościomierza, w nowszych "cyfrowe" (czy jakoś tak). Linki zawsze bardziej przekłamują prędkość (na +) niż liczniki "cyfrowe". Oczywiście licznik "cyfrowy" tez przekłamuje - ale nie aż tak.

 

Druga kwestia to taka, że liczniki samochodowe, nie są projektowane do takich prędkości - im więcej jedziesz tym więcej przekłamuje.

 

Dla przykładu: Seicento 130 km/h na liczniku - w rzeczywistości 119 km/h ( wyczytałem to w jakiejś gazecie)

 

Najlepiej kupić sobie GPS-a i w czasie jazdy on wyliczy/pokaże rzeczywistą prędkość samochodu.

 

Rozpisałem sie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności