Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów X22XE


Gość MaciekMaciek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaciekMaciek

Szukałem, szukałem i na forum brak info. Powoli zbieram się do wymiany oleju, filtrów i przy okazji uszczelki pod klawiaturą (musiałem znaleźć sobie powód, żeby zrzucić czapkę i popatrzeć na wałki :-)) i po przejrzeniu tematów o problemach z wyciekami w V6 naszło mnie na wątpliwości: czy X22XE mimo zupełnie innej budowy również ma problemy ze szczelnością po wymianie uszczelki i należy ją wklejać obustronnie na silikon? Czeka mnie trochę babrania, bo żeby się do tego dobrać muszę rozpinać instalację gazową i chciałbym to zrobić raz a dobrze a o temacie zapomnieć przynajmniej na najbliższe 2 lata.

 

Na korku wlewu oleju jest oring czy płaska uszczelka? Patrzyłem na swój, ale tam bieda, ubóstwo i ktoś chyba uszczelnienie gdzieś zgubił. Wystarczy wymienić sam uszczelniacz i będzie horoszo czy lepiej pokusić się o cały korek?

 

Podziękował :-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vektrze jest opis jak ktoś robił na kleju, ja mam też.

Odtłuszczone, klej i uszczelka.

No i trzeba pamiętać żeby za mocno nie dociągać. Na Viki jest dokładny opis z motorka X20xe - konstrukcyjnie to samo.

 

Chyba źle się wyraziłem - pisząc o kleju - bo to nie do końca jest klej a bardziej uszczelka - u mnie obie pokrywy (ori i dokupiony motorki) nie do końca są w 100% kondycji dla tego zdecydowaliśmy się dodatkowo zaaplikować ten klej (tak w warsztacie na to mówią).

W każdym bądź razie nie ma problemów z jakimś czyszczeniem dekiel bez problemu zdejmuje się, a wycieków o założenia jakichś nie widać - od sierpnia 2015r ok 20tkm przejechane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

Wiele zależy od kondycji pokrywy i powierzchni do której przylega. Duży wyciek miałeś wcześniej?

 

Jeśli krawędzie rowków w pokrywie nie są ukruszone, są dobrze wyczyszczone, a powierzchnia głowicy nie jest porysowana jakimiś skrobakami, śrubokrętami itd. to powinna wystarczyć dobra uszczelka plus silikon w newralgicznych miejscach (we wszelkich kątach i zagięciach)

 

Mam założoną uszczelkę Elring i silikon gdzieniegdzie, pół roku już jest sucho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekMaciek

Jutro przytargam auto od mechanika, bo na razie jest tak zawalony robotą, że nawet nie ma czasu, żeby rzucić okiem na zawias (nie ma co wydziwiać i szukać innego, bo dobry mechanik jak złoto w tych czasach a ja za swojego daję sobie obie ręce obciąć) i będę się bawił z uszczelką, kabelkami, świecami, radiem i resztą irytujących mnie rzeczy. Muszę jeszcze wybrać się do gaziarza i przerzucić listwę wtryskową w inne miejsce, bo ktoś kto ją zamontował na samym froncie dekla zaworów chyba był z lekka wcięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności