Skocz do zawartości

C14nz


Gość nowy1982

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kompresje pomierzone wszystko ok, problem caly czas nierozwiazany z tym odpalaniem, teraz jak sa juz minimalne mrozy co jeszcze gorzej odpali pryka i po minucie wchodzi na ssanie. Prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresje pomierzone wszystko ok

 

Nie ma kompresji ok.Są dokładne wartości pomiaru w barach lub atmosferach.

Ciśnienie paliwa zmierzyłeś?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,11,11,12,, pompa paliwa wymieniana , dodatkowo uszczelka mi poszla i po naprawie mailem nadzieje ze bedzie ok ale dzis rano odpaleniu na zimnym silniku mam wrażenie jakby jeden cylinder nie chodził bądź chodził słabo przez ok 10 sekund, potem jest ok, w miarę nabierania temperatury zaczyna coś jakby się dławić i delikatnie spadają obroty aż, po jakimś czasie, naglę obroty wskakują na odpowiedni poziom i silnik działa już normalnie

 

 

Nic sie nie poprawilo rece opadaja.prosze o pomoc , moze sonda lub cewka????To jeszcze pozostalo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc trochę jaśniej się zrobiło.Twoje ciśnienie powinno się mieścić 12-15.Czyli na początek nie jest ok.

Dalej pomiar kompresji był z próba olejową czy nie ? Jeżeli nie to taka diagnostyka o kant d..y rozwalić.

Drugie pytanie znika ci płyn?Do pomiaru kompresji z próbą olejowa dodałbym jeszcze za 25-30 zł pomiar spalin w płynie chłodzącym.

 

Jezeli chcesz zaś sprawdzić sondę to w czym problem? filmików jak to zrobić jest od groma.Miernik w łapki i mierz.

Cewka ? Przy tak wiekowym aucie o już dla pewności bym dawno wymienił bo koszt nie wielki

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cewka tez moze powodowac takie problemy?

 

dziwi mnie jeszcze to ze po 3 - 5 godzinach odpala na ssaniu ok ale po nocy lub dluzszym postoju jest ten problem.

 

Jesli te cisnienie by wplywalo to chyba caly czas by byl ten problem???


No więc trochę jaśniej się zrobiło.Twoje ciśnienie powinno się mieścić 12-15.Czyli na początek nie jest ok.

Dalej pomiar kompresji był z próba olejową czy nie ? Jeżeli nie to taka diagnostyka o kant d..y rozwalić.

Drugie pytanie znika ci płyn?Do pomiaru kompresji z próbą olejowa dodałbym jeszcze za 25-30 zł pomiar spalin w płynie chłodzącym.

 

Jezeli chcesz zaś sprawdzić sondę to w czym problem? filmików jak to zrobić jest od groma.Miernik w łapki i mierz.

Cewka ? Przy tak wiekowym aucie o już dla pewności bym dawno wymienił bo koszt nie wielki

byla proba olejowa.


a cewka tez moze powodowac takie problemy?

 

dziwi mnie jeszcze to ze po 3 - 5 godzinach odpala na ssaniu ok ale po nocy lub dluzszym postoju jest ten problem.

 

Jesli te cisnienie by wplywalo to chyba caly czas by byl ten problem???


byla proba olejowa.

plyn nie znika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie jeszcze to ze po 3 - 5 godzinach odpala na ssaniu ok ale po nocy lub dluzszym postoju jest ten problem.

 

 

Uważasz że po 3 godz. a po nocy masz na silniku jednakową ciepłotę?

Mierzyłeś kiedyś kompresję na całkowicie zimnym silniku?

 

 

 

byla proba olejowa.

 

I jaki był wynik?

Płyn nie znika to chociaż tyle dobrze.

No i jeszcze powtórzę pytanie jakie masz ciśnienie paliwa..

A jeszcze dolot szczelny?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik proby ok tak przekazal mi mechanik

dolot szczelny

cisnienie sprawdzalem podczs lania do butelki 1,4l na 60s .


latem lepiej z obrotami po nocy a ponizej 0stopni masakra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

cisnienie sprawdzalem podczs lania do butelki 1,4l na 60s .

 

 

O kolego tak się mierzy ale na geriatrii.Ale skoro tak zrobiłeś to teraz przelicz ile o atmosfer.

 

 

 

wynik proby ok tak przekazal mi mechanik

 

No cóż.Skoro ok .no to niech mechanik dalej myśli co z tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności