Skocz do zawartości

Samochód nie odpala za pierwszym


Gość omarosso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Samochód czasami nie odpala za pierwszym razem, za drugim czasami też nie, bywa i tak, że za trzecim także. Jest to silnik 1.9 cdti 120km, samochód normalnie jeździ przyspiesza dobrze, nie gaśnie mi podczas jazdy. Pożyczyłem kiedyś ojcu samochód i zamiast wlać diesla wlał benzynkę, ale za 20 zł i reszte dolał diesla normalnie. Czy to może być tym spowodowane? Pierwsze co mi przyszło na myśl to zawór EGR, bardzo popularna awaria. Dodam też, że świeci się kontrolka emisji spalin. Kiedyś przed tą akcją z wlaniem benzyny wystarczyło dolać na shellu tego lepszego, droższego diesla i kontrolka znikała. Teraz mimo, że zalałem tym lepszym nic to nie dało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kontrolka emisji spalin

 

jak ona wygląda?

 

odczytane błędy ?

 

po przetrzymaniu na włączonym zapłonie pali tak samo źle ?

 

jak na zimnym A jak na ciepłym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dokładnie tak jak wysłałem na screenie. Zawsze zanim odpalam samochód, czekam z 30 sekund zanim każda kontrolka zgaśnie, nie odpalam od razu na szybko. Ale to i tak nic nie daje. Żeby odpalić samochód czasami muszę zapalać go i trzymać nogę na gazie. Na zimnym jest chyba najgorzej, wczoraj nie jeździłem do południa i nie chciał zapalić za pierwszym, teraz 2h temu wsiadłem pierwszy raz też nie chciał zapalić za pierwszym, dopiero za drugim poszedł. Jak jest ciepły to chyba lepiej, tak mi się przynajmniej wydaję, chociaż raz na ciepłym za pierwszym też nie zapalił.

post-51760-0-33888800-1461437979_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem że kontrolka świeciła ci się nie pierwszy raz.A ja zadam ci pytanie kiedy pojedziesz odczytać błędy.Kontrolka to informacja że coś jest nie tak.A co jest nie tak to już w większości przypadków program diagnostyczny ci powie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość jagatella

Mam takie samo auto i taki sam kłopot. Nie załam jej nigdy benzyną tylko zawsze "lepszym" ON. Od kilku m-cy raz na jakiś czas nie mogłam jej odpalić.

Jak się porzucałam w środku jak wesz na grzebieniu( dzieje się to zawsze wtedy gdy bardzo spieszę), to zaskakiwała. Czasem pomagała wymiana kluczyka na zapasowy.

Wczoraj nie odpaliła 3 razy.

Nie ma znaczenia czy jest ciepło/ zimno, rano/ noc, czy silnik ciepły/zimny.

Zauważyłam, że po przekręcenia kluczyka ( grzeję świece, zapalają się wszystkie kontrolki, gasną) jak nie ma takiego cichego szumu podczas ustawiania wskaźnika poziomu paliwa, to wtedy zawsze nie odpala.

W serwisach byłam, oczywiście patrzą na mnie z pobłażaniem jak na blondynkę( jestem), wymienili mi czujnik położenia wału korbowego- nic nie pomogło ( ale spoko zmusiłam ich do oddania forsy). Po kilku diagnostykach komputerowych - zero błędów, nikt nie chce podjąć się naprawy...

Rok temu wymieniłam zawór EGR, poza tym bez awarii, eksploatacyjne wymiany robione regularnie( oleje, filtry itd.).

Wczoraj w ASO zaczęli coś ściemniać o jakimś module sterującym, zaśpiewali 6 tysięcy i zaznaczyli, że wcale nie musi pomóc.

Pomóżcie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Może być kilka powodów. Pierwszy to pompka paliwa która właśnie generuje ten szum po przekręceniu kluczyka.

Drugi to wieszający się EGR ale autko wtedy powinno przynajmniej szarpać i próbować odpalić.

Trzeci to za niskie ciśnienie paliwa (padajaca pompa CR lub zapowietrzenie się przewodów paliwa - zazwyczaj przy filtrze paliwa, z tym że autko zazwyczaj długo kręci i odpala albo zapala i zaraz gaśnie)

Czwarty akumulator (ile ma lat?)

Piąty rozrusznik

Wymieniać można jeszcze. Powinny zapisać się jakieś błędy po nieudanej próbie odpalenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności