Skocz do zawartości

pytanie o felgi i opony


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

chlopaki jedna sprawa, kupilem wkońcu alusy oryginalne oplowskie (5 ramienne gwiazda) 15' ET49 no standardy opla z firmy GM, czyli bez bólu powinny podejść. Teraz tylko pytanie jakie kapcie na to naciągnąć?

Tzn. chodzą mi po glowie 195/55, ale czy nigdzie nic nie będzie obcierać? do przodu wejdą bez problemu? zawieszenie niskie jak to w GT więc tyl nie będzie trzeć? A jak się na tym będzie jeździć? Będzie jakaś różnica?

Bo mogę wziąść węższe, ale chyba szersze pójdą na plus, nie wiem, temu pytam.

Wcześniej (czyli jeszcze teraz) mam 14' i opony 175/65 przód i 185/65 tyl.

Jaka będzie różnica? w spalaniu się coś zmieni? Proszę o szybką i konkretną odpowiedź

ps.Astra F HB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Może lepiej zainwestowac w 195/45 będą troszkę mniejsze ale będziesz miał pewnośc że nie będą obcierały przy np. 5 osobach w aucie. Jeśli chodzi o spalanie to nie podniesie się ono drastycznie bo rozmiar nie jest o wiele większy, na dziurach też nie powinno byś aż takich różnic wiec jeśli o tą kwestię chodzi to ja osobiście polecam 195/50 lub 195/45

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrze na kalkulator i wedlug tego co mam z tylu czyli 185/65 R14 porównując do 195/55 R15 to te moje są o ulamki milimetrów większe, tzn wyższe.

Czyli różnica między nimi na wysokości jest prawie żadna a więc nie powinienem mieć problemów jeśli teraz ich nie mam, a nie mam. Jedynie bedą 1 cm szersze co też dużej różnicy nie powinno zrobić. Glównie chodzi mi o to czy wejdą i czy nie bedą trzeć. Szerokość mają 6' a poprzednie 5,5' i z tego co widze na kalkulatorze to naprawde są odrobinke mniejsze jedynie troszke szersze.

Więc jak myślicie wejdą? Nie bede mial problemów? Najlepiej niech się wypowiedzą osoby które mają takie bądź większe felgi i opony.

Pozatym ile może wzrosnąć spalanie? pewnie góra 0,1l bo wątpie żeby więcej. Różnica naprawde nie jest duża...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 195/50 bo wiem że chodzą i nie obcierają. Natomiast słyszałem od gościa który chciał założyć większe że jak ktoś wsiadł z tyłu to już tarły. Wybór należy do Ciebie.

 

Pozwodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 a 55 to tylko 5mm różnicy więc prawie nic. pozatym 195/55 są bardziej zbliżone do tych co ja mam czyli 186/65 jeśli chodzi o wysokość. Dlatego myśle że będzie good

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do astry f sedan kupilem 185/65 R14 spalanie wzroslo ok ok 1litr gazu (1.6 8v) , napoczatku opony obcieral jak bylo 5 osob w samochodzie. po jakims czasie pekla sprezyna i wstawilem wzmacniane jakies i teraz jest gut 8) 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności