Skocz do zawartości

Górne mocowanie amortyzatora Sintra przód


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

cena za łożysko to żadna atrakcja za cene 270 zł. masz w olkuszu łożysko +mocowanie amortyzatora.270zł za łożysko to cena serwisowa.Pozdrawiam x22xe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

a JAK Z CENĄ PODUSZEK NA SPRĘŻYNE?

Polecam we Wrocławiu na ul. Sułowskiej jest sklep opla który się trudni częściami do sintry z rozbiórki mocowanie amora 100zł poducha łożysko tuleja plastikowa pod nie i guma tłumiąca na sprężynę kpl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Mam podobny problem przód lewy przy skręcaniu na postoju słysze sprężynę amortyzatora,mówiłem o tym mechanikowi,on powiedział ,ze to nie jest groźne i czasami po wymianie łożyska może być jeszce gorzej.

A to łożysko się smaruje?

Może wystarczy potraktować jakimś dobrym smarem?

Co wy na to?

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty nie słyszysz amortyzator tylko masz walnięte łożysko na amortyzatoże a to co słyszysz to zerwane mocowanie amorortyzatora (obkręciło ci gume) bo łożuko nie pracowało. komplet łożysko + mocowanie amortyzatora 270zł. olkusz.link w części zamienne. Klucz 15 albo 16 oczkowa z grzechotką i do przodu. Jak je będziesz wymieniał przyjżyj się tuleji plastikowej na swoim mocowaniu i zaznacz bo tą plastikową skośną tyleje będiesz przekładał na nowe mocowanie amorka i musi być w tym samym położeniu. czas przekładki amorka 45minut. czynności 1)poluzowanie i zdjęcie cięgna od lewej wycieraczki i jej przesunięcie na bok szyby. 2)odkręcenie 3 nakrętek na kielichu (jedną najbliższą zostaw na 2 zwojach gwintu aby ci nie wypadł choć nie powinien przy lewarowaniu) 3) podstępluj koła i daj na ręczny,podlewaruj wóz odkręć kolo i odkręć nakrętki dolnego mocowania amorka wybij śruby (są na wieloklinie) wachacz w dół i amorek wychodzi z całym osprzętem.taki żółty tależyk to łożysko made in usa zamienników niema. To wielkie blaszysko z zerwaną tuleją stalowo-gumową to górne mocowanie. Scisnąć sciskami (do sprężyn) sprężyne.i dokonać konieczną wymiane podzespołu tegoż zestawu pamiętając o ich wzajemnym położeniu. poskręcać zestaw i zamontować. powodzenia x22xe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki .

Już się umówiłem na zakup mocowania we Wrocku ,zobaczę jak będzie w dobrym stanie to wezmę a jak nie to kupię nowe i założę.

Napiszę po wymianie.

 

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2008 11:48 ]

Kupiłem we Wrocławiu na Sułowskiej 22 łożysko wraz z mocowaniem,w b dobrym stanie,chyba musiało być wymieniane,mechanik mi założył zwłaszcza że miał bardzo fajny opis kolegi.

Jest ok dzięki.

Dla zainteresowanych części do sintry Wrocław Sułowska 22 tel 713462724.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

zauważyłem ostatnio że mam wybite przednie łożyska amortyzatorów. Chcę je wymienić lecz amortyzatory przednie mam sprawne 60% więc stąd moje pytanie do was czy od razu je też wymieniać?Czy wasze sintry mają dość "miękkie" przody i jak poznać czy sprężyny są też do wymiany?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60% sprawności to amorki w bardzo dobrym stanie. Nie wymieniaj. Sintra jest taka miękka że pływa na poprzecznych nierównościach. Jak wymieniłem swoje na MONROE to jedne wymieniłem po roku a drugie po 6 miesiącach wszystko na gwarancji bo miały po 29% a drugie 32%.dzięki bogu uznali reklamacje wstawiłem KAYABE. są sztywniejsze i9naczej amortyzują,inna charakterystyka pracy. Ale 60)% to bardzo dobry pomiar w sintrze przy tak ciężkim przodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pojedź do zakładu gdzie robią przeglądy , niech Ci wlączą wycząsarkę i będziesz mieć jasność. Koszt ok 30zl. Powiedzą co jest do wymiany,zrobia wykresy itp.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć Kacper!Żaden problem-jak wyciągniesz McPersona na zewnątrz (jest opis powyżej),po odkręceniu górnej nakrętki (oczywiście z pomocą ściągacza sprężyn) łożysko będziesz miał na wierzchu. Uważaj,bo jest rozbieralne i trzeba później szukać kulek po całym garażu (a są malutkie... :rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności