Skocz do zawartości

sintra-abs


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam inne pytanie czy po wymianie czujnika musze jeszcze jechać na kompa by wsasować jakiś błąd abs dalej świeci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raczej stwierdzić co jeszcze jest nie tak, być może masz jakąś przerwę w obwodzie (opisane we wcześniejszych postach) i dlatego nie gaśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Raczej stwierdzić co jeszcze jest nie tak, być może masz jakąś przerwę w obwodzie (opisane we wcześniejszych postach) i dlatego nie gaśnie.

byłem dzis na kompie i zaczyna sie problem komputer nie nawiązuje połączenia z kopem samochodowym w poniedzialek jade zostawić auto ,magik powiedzial mi że to troche roboty zeby ustalic czemu tak sie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzis na kompie i zaczyna sie problem komputer nie nawiązuje połączenia z kopem samochodowym w poniedzialek jade zostawić auto ,magik powiedzial mi że to troche roboty zeby ustalic czemu tak sie dzieje

Normalka.Praktycznie żaden nie serwisowy komputer nie łączy się z ABSem.

Sprawdzałem na 4 komputerach.

Pozostaje serwis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzis na kompie i zaczyna sie problem komputer nie nawiązuje połączenia z kopem samochodowym w poniedzialek jade zostawić auto ,magik powiedzial mi że to troche roboty zeby ustalic czemu tak sie dzieje

Normalka.Praktycznie żaden nie serwisowy komputer nie łączy się z ABSem.

Sprawdzałem na 4 komputerach.

Pozostaje serwis.

czyli co nie jechać ? nie da rady ? to co chce mnie naciągnąć na kase ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja mam Ci poradzić?

Teoretycznie to facet chce sprawdzić dlaczego nie ma połączenia.

Ale praktycznie to wątpię że mu się uda.

Niestety w moim przypadku się nie udało.

Co gorsza nie udało się nawet sprawdzić co to za ABS (firma i model) po prostu komputery się z nim nie łączyły.Nawet elektromechanik nie chciał się tym zajmować bo według niego to nie jest wina jakiegoś uszkodzenia tylko oprogramowania komputera.

Decyzję pozostawiam tobie ale jak już mu dasz do sprawdzenia to koniecznie napisz czy się udało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bo aby się połączyć z ABS to trzeba w normalnym złączu(wtyczka) zmienic pin 7 na 12

i wtedy powinien widzieć sterownik poduszek no i trzeba mieć program co obsługuje poduszki np AutoScaner Opel.

W nornalnej wtyczce najlepiej zrobić sobie przełącznik do przełączania pinów .

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bodzio012

Witam.

Bo aby się połączyć z ABS to trzeba w normalnym złączu(wtyczka) zmienic pin 7 na 12

i wtedy powinien widzieć sterownik poduszek no i trzeba mieć program co obsługuje poduszki np AutoScaner Opel.

W nornalnej wtyczce najlepiej zrobić sobie przełącznik do przełączania pinów .

Pozdr.

Ale teraz to pojechałeś, co ma ABS poduszek i ABS jest chyba na 9 pinie, sprawdzę u siebie jak odzyskam od syna laptopa dam znać przy okazji sprawdzę jak się łączy op-com z abs w sintrze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja mam Ci poradzić?

Teoretycznie to facet chce sprawdzić dlaczego nie ma połączenia.

Ale praktycznie to wątpię że mu się uda.

Niestety w moim przypadku się nie udało.

Co gorsza nie udało się nawet sprawdzić co to za ABS (firma i model) po prostu komputery się z nim nie łączyły.Nawet elektromechanik nie chciał się tym zajmować bo według niego to nie jest wina jakiegoś uszkodzenia tylko oprogramowania komputera.

Decyzję pozostawiam tobie ale jak już mu dasz do sprawdzenia to koniecznie napisz czy się udało.

narazie odwołałem tego kompa jade we wtorek na serwis opla troche ból 210 zł za diagnozę ,ale ABS musi być

 

[ Dodano: Pon Sty 11, 2010 16:27 ]

Witam.

Sorry troche przyspałem .!

Też posprawdzam i dam znać.

Pozdr

http://moto.allegro.pl/item882454055_opel_tech2_na_com_96_04_interfejs_diagnostyczny.html

 

Panowie a co myslicie o tym ?

 

[ Dodano: Sob Sty 16, 2010 11:53 ]

No co ja mam Ci poradzić?

Teoretycznie to facet chce sprawdzić dlaczego nie ma połączenia.

Ale praktycznie to wątpię że mu się uda.

Niestety w moim przypadku się nie udało.

Co gorsza nie udało się nawet sprawdzić co to za ABS (firma i model) po prostu komputery się z nim nie łączyły.Nawet elektromechanik nie chciał się tym zajmować bo według niego to nie jest wina jakiegoś uszkodzenia tylko oprogramowania komputera.

Decyzję pozostawiam tobie ale jak już mu dasz do sprawdzenia to koniecznie napisz czy się udało.

Witam miałeś racje w serwisie bez problemu zdiagnozowali problem ABS , okazuje się że czujnik prawego koła jest walnięty , ponoć cos się tam w środku zwarło i nie działa ,przez moment dali mi nadzieje że to połączenia ( kostki ) ale okazało sie wszystko ok ,sprawdzali to jakiś programem , znalazłem na allegro piaste z czujnikiem nową za 190 zł , czekam na przesyłkę i wymianę u mechanika , mam nadzieję że będzie ok

 

i mam ABS wymiana piasty pomogła , duże koszty ale zadowolenie bezcenne :mrgreen:

 

usunąłem zdublowany tekst/DAROMV6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności