Skocz do zawartości

sintra-abs


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj i ja byłem w serwisie opla.

Diagnoza:prawa piasta przednia.

Czyli standard w sinterkach.

Koszt: 117 zł czyli nie tak źle jak można by się spodziewać.

 

Piasta już zamówiona 190 zł + 21 zł kurier.

Do tego jeszcze wymiana 60 zł.

 

Łączny kosz tej zabawy to 388 zł + paliwo na dojazd do serwisu w dwie strony 100 km.

No ale bez ABSu to trochę lipa i trzeba to naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, proszę o pomoc. Zapala mi się kontrolka Abs-u. Na komputerze wyszło, że gubi napięcie na sterowniku Abs. Objaw jest bardzo dziwny: przy rannym uruchomieniu samochodu mogę przejechać bardzo długi odcinek i się nie zapala, natomiast wystarczy zgasić silnik, ponownie go uruchomić i ruszyć i wtedy już się pali.

 

Zamówiłem pompę na allegro ale na moje oko wygląda inaczej, choć sprzedawca zapewniał, że też jest od sintry 2216v

 

Czy można przełożyć sam sterownik z jednej pompy do drugiej.

 

Za rady dziękuję.

 

 

przeniosłem do właściwego tematu/Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Krzysintra

Dzisiaj i ja byłem w serwisie opla.

Diagnoza:prawa piasta przednia.

Czyli standard w sinterkach.

Koszt: 117 zł czyli nie tak źle jak można by się spodziewać.

 

Piasta już zamówiona 190 zł + 21 zł kurier.

Do tego jeszcze wymiana 60 zł.

 

Łączny kosz tej zabawy to 388 zł + paliwo na dojazd do serwisu w dwie strony 100 km.

No ale bez ABSu to trochę lipa i trzeba to naprawić.

Ja mam wymiane piasty w sintrze opanowaną i zrobił bym to za 30zł :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rannym uruchomieniu samochodu mogę przejechać bardzo długi odcinek i się nie zapala

Też tak miałem przez jakiś czas a póżniej kontrolka zapaliła się na stałe i skończyło się na wymianie piasty.

Tak więc nie byłbym do końca pewny czy to na pewno pompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak na kompie wyszło ,że gubi napięcie ,czyli sterownik niejest zasilany.

Sprawdź zasilanie.Widocznie jak się w komorze silnika zrobi cieplej to coś niekontaktuje.

Pozprawdza wszystkie wtyki przy pompie.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam koledzy, mam wielki problem z sinterka 2,2 16v z 97 r. Mianowicie nie dziala predkosciomierz, nie swieci sie abs i co najlepsze po podłączeniu pod komputer nie może połączyć sie z absem, bylem u kilku elektrykow i nic ;( pomocy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli nie działa prędkościomierz to na 100% nie ma sygnału z przedniego lewego koła.

Podnieś nawet na lewarku i ściągaj po kolei każde kolo i sprawdź wtyczki i kable ABS zazwyczaj tam jest problem.

Co do kompa to tylko Tech-2 łączy się z wszystkimi sterownikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość grzegorz.z

Witam

Od jakiegos czasu mialem dziwny problem z hamulcami.

Przy zatrzymywaniu samochodu wlaczal mi sie abs - sucha droga, predkosc mala (podjazd do skrzyzowania) i nagle abs sie wlacza.

Usterka ustala - jednak razem z abs. Wczoraj probowalem jak zachowa sie na sliskiej nawierzchni - a tu cisza. kola zablokowalo i po wszystkim.

Czy ktos z Was spotkal sie z czyms takim?

Dzieki i pozdrawiam

Grzegorz

 

 

 

połączyłem z podobnym tematem / Kacper

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem jak zachowa sie na sliskiej nawierzchni - a tu cisza. kola zablokowalo i po wszystkim.

 

Witam. Generalnie , to abs prawidłowo działa tylko na suchej nawierzchni.Są inne systemy odpowiedzialne za hamowanie na śliskiej nawierzchni, a że autko nie jest w nie wyposażone , to tak bedzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz.z

Z tego co mi wiadomo to ABS wlacza sie w momencie kiedy blokują sie kola na sliskiej nawierzchni - u mnie sie przestal wlaczac.

Witam. Generalnie , to abs prawidłowo działa tylko na suchej nawierzchni.Są inne systemy odpowiedzialne za hamowanie na śliskiej nawierzchni, a że autko nie jest w nie wyposażone , to tak bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności