Skocz do zawartości

Czy warto kupić ?


Gość Thomasq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Thomasq

Witam ,jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym na się od was dowiedzieć czy warto kupić ten samochód.zalezy mi na gazie , w okolicy nie ma nic sensownego. Powiększyła mi się rodzina i astra nie daje rady.boje się że za dużo kasy wydam na nią. http://olx.pl/oferta/opel-sintra-sintra-99r-2-2-16v-gaz-sekwencja-lpg-manual-7-fotel-stan-bdb-CID5-IDfLY3F.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za droga, warto sprawdzić czy korozja nie poszła za daleko na podłogę bo blacharze drogo liczą a na naszym rynku części trudno dostępne do blacharki.

Mechanicznie trzeba zwracać uwagę na ABS, klimę, stan silnika, sprzęgła. Przy LPG - jaka i gdzie serwis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thomasq

Dziś jadę go oglądać ,gość się zarzeka że tylko progi z blacharki do roboty.z zewnątrz jest trochę zmęczony .zwrócę uwagę na te rzeczy o których piszesz myślę że 2,5 tys to Maks co mogę dać za ten stan żeby opłaciło się go doprowadzić do stanu używania. Chyba że na forum ktoś ma jakąś fajną benzynę do sprzedania . Spodobało mi się to auto. Wcześniej szukałem zafiry,picaso,sharana, ale sintra jest największą ;) tylko że ciężko ją dostać.

 

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dostać a w dobrym stanie to już raczej ze świecą szukać. Akurat mało było tych autek wypuszczonych na rynek i w większości były mocno eksploatowane.

Akurat w tym egzemplarzu (który podałeś) progi są dziurawe - więc korozja poszła trochę dalej - odtworzenie jest pracochłonne.

Zbijaj cenę ile się da, żeby było na doprowadzenia do dobrego stanu, zakup alusek, resztę jakoś poradzimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thomasq

Gość nie odbierał telefonu cały dzień . Więc nici z oglądania :( ale zobaczyłem na alledrogo taka ofertę z uszkodzonym silnikiem w dobrym stanie. Warto się bawić w takie rzeczy ???http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6204498933

 

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo jak na same części.

Uszkodzony silnik - może być drobnostka, pompa paliwa, osprzęt elektryczny, nieudolny mechanik, a może cały silnik do remontu - czyli trzeba liczyć przynajmniej tałzen na uszczelki i rozrząd, pierścienie. Jak zawory dostały od tłoków dolicz kolejne 700 na głowice (po regeneracji - sam zrobisz drożej).

I progi raczej też do zrobienia (chyba przy lewym nadkolu tylnym już jest ruda ale to taka uroda tego modelu - choć sprzedający nie bardzo chciał na fotkach to pokazać), klapa tylna po strzale - bynajmniej tak pokazuje fotka z aukcji.

Według opisu z aukcji gość od siebie dołożył asr - nie wychodził model z czymś takim i czujniki parkowania - reszta wyposażenia to standardowe (el. fotele i uchylane elektrycznie tylne szyby też można było u dilera zamówić).

Z nie sprawnym silnikiem - 1200 - 1500zł, drożej się nie opłaca.

Jak podliczysz wszystkie koszty to może się okazać że za taką kaskę kupisz autko bez roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaola1

Odnośnie pierwszej, czerwonej Sintry to można się nad nią pokłonić, jednak musisz mieć na uwadze iz coś się nią działo. Widać iż zderzak przemalowany z białego, maska nie w tym samym tonie a progi mają odcięcie od przednich błotników czyli były robione (fabrycznie są zespawane).... no ale to nie auto za grubą kasę. Szkoda że nie ma zdjęć pod maską.

Jeśli zawieszenie w dobrym stanie i wszystko ogarniane w terminie to w progi można zainwestować.

 

Jeśli chodzi o drugą to za drogo.

Sintra to prosta konstrukcja. Jeśli nie odpala to może być pierdoła, jednak jeśli silnik jest walnięty to jej wartość jest wysokości złomu 900-1200 zł i nie więcej.... no może jeśli stan blacharki jest wzorowy to za 1800 zł można ją łykać. Felgi, nawet jeśli auto jest w dobrym stanie to niech sobie w buty wsadzi bo ładne felgi kupisz za 800 zł max. Tej wielkości felgi spowodują wzrost spalania i spore przełamanie w licznikach. Silnik do Sintry nie jest drogi, ale wówczas sam wiesz że nie wiesz co kupujesz. Remont? jak ci się chce.. Ogólnie bym nie brała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Pierwszy raz widzę polerowaną maskę w sintrze. ;)

 

 

a4ecde7ebb7be8fea7e86a809c9d0f73.jpg

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thomasq

Gość od uszkodzonego silnika nie chce słyszeć o cenie niższej niż 2.5 tys,wiec niech sobie złomuje . Pojawiły się dwie oferty w miarę ciekawe i jeśli chodzi o stan o niebo lepsze. Pierwsza jest ściągniętą z Niemiec do przerejestrowania bez gazu. http://olx.pl/oferta/opel-sintra-gls-2-2i-16v-140km-z-niemiec-van-7-lub-8-osobowa-CID5-IDfuVul.html druga jest z Świdnicy , z tym że jak dzwoniłem do gościa twierdzi że kupił od znajomego niedawno i sprzedaje bo ma Pieniądze na większe auto ..:/ coś mi tu kręci.twierdzi że tylko pompa wody huczy,wycieraczka tylna nie działa i ręczny,poza tym wszystko jest ok.progi zrobione.kupil od gościa który ją miał 12 lat (ps. Może znany z forum ?) Nie był w stanie mi powiedzieć jak jest butla,bo jak twierdzi nigdy nie tankował do pełna.ehhhh za dużo mam do pokonania aby się przekonać że gość cis mataczy. Podsylam linka drugiego. http://olx.pl/oferta/opel-sintra-okazja-CID5-IDfOFX1.html

 

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności