Skocz do zawartości

Brak nawiewu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia_Roza

Witam wszystkich! Niestety zostalam zmuszona zawitac na wasze forum bo moja signumka zaczela mi robic numery. Widzialam tematy o dmuchawie ktora dziala tylko na 4 biegu. Moj problem jest ciut inny. W jednym momencie przestal mi dzialac alternator i nawiew. Nawiew nie dziala w ogole, po chwili przestal ladowac alternator. Jak samochod jest zimny to da sie go odpalić ale po chwili siada bo prad sie konczy. Akumulator jest nowy ( jesli to komus cos podpowie). Czy ktos mial juz taka usterke i podpowie mi co trzeba wymienic ewentualnie naprawic? Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sobie odpowiedziałaś.Jeżeli alternator nie ładuje to akumulator też nie ma prądu.Najpierw sprawdź połączenia na akumulatorze czy nie ma niedokręconych klem.I na altku też wypadałoby to zrobić.Ale myślę że to już chyba będzie robił mechanik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia_Roza

Kwestia alternatora sie rozwiazala, byl to zbieg okolicznosci. Problem konkretnie wyglada tak: wsiadam do auta odpalam i wszystko chodzi w najlepszym porzadku. Nawiew dziala, panel rowniez podswietlenie takze. Po dluzszej lub krotszej chwili przestaje dmuchac nawiew, przy tym znika tez opcja Auto na panelu klimatronika. Wszystkie opcje typu zmiany temperatur, zarzadzanie strefami predkoscia nawiewu dzialaja bez problemu. Wszystko wyswietla ale nic nie wieje. Sytuacja pojawia sie zawsze po postoju. Najpierw dziala a za chwile przestaje i tak w kolko.

Dopowiem. Wentylator dziala bez zarzutu w sensie nie halasuje i chodzi luzno. Nie smierdzi rzadna spalenizna itd. Koledzy nie maja pomyslow juz. Za pierwszym razem zdarzylo sie ze w trakcie jazdy wentylator zaczal dzialac potem znowu padl i potem tak jak wyzej. Nie dziala na zadnym biegu. Mam nadzieje ze troche rozjasnilam problem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być na wtyczkach brak styku.Moze też kończyć się rezystor dmuchawy.Mechanik cię nie ominie.Chyba że sama miernikiem posprawdzasz?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia_Roza

Może być na wtyczkach brak styku.Mechanik cię nie ominie.Chyba że sama miernikiem posprawdzasz?

No wlasnie nie moge do tego dojsc. Na jakich wtyczkach? Szukalismy przekaznikow ale na schemacie pokazuje tylko bezpieczniknr 2 kolo kierownicy ktory steruje nawiewem. Czy to o niego chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik zasila urządzenia w prąd.Natomiast każde urządzenie jest do prądu wpięte przez wtyczkę.Ale bezpiecznik swoją drogą można sprawdzić czy nie ma styków zaśniedziałych.Może też coś się dziać z panelem klimatronika.

 

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia_Roza

Poprostu nie lubie jak mechanicy widzac kobietę robia mnie w.. konia. Wole cos zasiegnac tematu zeby nie jechac ciemna i nie dac sie naciagnac na wymiane silnika czy inne bzdury;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedź do mechanika z kolegą i niech on od niego wymaga wyjaśnień.Ale sama albo z pomocą kolegi możesz najpierw sprawdzić ten panel czy wtyczka się np. sama nie poluzowała albo ktoś wcześniej źle ją wcisnął.

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności