Skocz do zawartości

P0234 problem z turbodoładowaniem


Gość carlopapa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carlopapa

Witam jako nowy użytkownik forum chciałbym się przedstawić. Mam na imię Karol, mam 34 lata i mieszkam obecnie w Anglii a moje autko to Opel Signum 2.2 DTI 125km z 2004 roku. Mianowicie mam problem z turbosprężarką i zaczęło się to wszystko ponad miesiąc temu kiedy pojechaliśmy samochodem do Polski. Przejechałem Francję, Belgię, Holandię, Niemcy i w Polsce w okolicach Poznania zatarł się silnik, a winna była pompa wody. Koszt naprawy nie opłacalny więc kupiłem drugi silnik od vectry C Y22DTR taki sam jaki miałem wcześniej mechanicy przełożyli i wszystko było ok w drodze powrotnej z Polski do momentu wjechania do Niemczech. Pojawiła się kontrolka kluczyka i samochodu na wyświetlaczu pod obrotomierzem i auto straciło moc. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym go włączeniu problem znikał na jakiś czas. Podłączyłem wtedy smartfona z aplikacją Dashcommand przez ELM 323 i pojawił się ten oto błąd "P0234 Turbocharger/Supercharger "A" Overboost Condition" od tego momentu wymieniłem elektrozawór sterujący turbiną, przewody vacum, czyszczony EGR. Samochód połączany pod opcoma i błędów turbiny, EGR, przepływomierza ani innych z turbo związanych nie ma jest tylko błąd związany z jedną świecą żarową. Proszę o pomoc i porady od ludzi którzy mieli taki problem jak również sugestie mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carlopapa

Oto chodzi że problem z turbo ciągle występuje i nie został on usunięty mimo wymiany w/w podzespołów. Codziennie dojeżdżam do pracu około 40 km i jadąc do pracy mam przed sobą solidną górkę i zawsze pod tą górkę błąd ten wyskakuje, a gdy wracam jadę autostradą i przy włączaniu do ruchu na 5 biegu przy około 100km/h błąd ten znowu. Nie wiem co mam już wymienić i co zrobić dodam tylko że po wyłączeniu zapłonu i włączeniu go i próbie wywołania podobnych okoliczności pojawienia się błędu błąd już nie powraca i tak mam codziennie od około 3 tygodni.


I nikt nic nie wie i nie pomoże???

Edytowane przez carlopapa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyles wyszukiwarki ??

wpisz oznaczenie kodu i do czytania

raz piszesz ze na opcomie bledow nie ma

tylko od swiec

teraz ze jest dalej

usun problem ze swiecami

i odczytaj porzadnie bledy

liste jakie sa wpisz tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carlopapa

Napisałem że nie nie ma błędów to znaczy że turbosprężarka pracuje poprawnie, egr, przepływomierz (pokazują w opcomie prawidłowe parametry) ale błąd: "P0234 Turbocharger/Supercharger "A" Overboost Condition" ciągle występuje i odcina turbo na 4 i 5 biegu wtedy gdy potrzebuję nagle przyśpieszyć. Świece i przekaźnik świec wymienione na nowe i błędu świec już nie ma. Dodatkowo przed chwilą odkręciłem przewód gumowy pomiędzy przepływką i samym turbo, aby sprawdzić czy nie ma gdzieś jakiś pęknięć ale wygląda na ok.


Zczytałem dziś błędy i troszkę tego doszło: e28ababf75a3dcaca3262bba01718153.jpg 4cdec1d571100e23be3be7de9f4f3c43.jpg 4d925367c87685a4d7f7fef3bb647203.jpg

Edytowane przez carlopapa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carlopapa

Problem został rozwiązany a kolejne błędy które wczoraj się pojawiły były winą wadliwego (nowego) przekaźnika świec podaję poniżej linka do rozwiązania problemu z którym borykałem się ponad miesiąc, a okazała się błachostka, niestety jest to angielskie forum i jeśli ktoś nie zna języka to chętnie pomogę dodam tylko, że trzeba się zarejestrować i poczekać około 24 godzin na aktywację konta:

 

https://www.vectra-c.com/forum/showthread.php?169120-P0234-Fault-resolved-on-2-2-DTI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?client=opera&q=tłumacz&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

 

Ale google znają i jak tam skopiujesz tekst to ci przetłumaczy.Może nie super dokładnie ale ja jak na swoje lata umiem zrozumieć to inni chyba też

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności