Skocz do zawartości

Katastrofa z moją Srebrną strzałą Corsiarz B 1.4


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!Jestem szczęśliwym posiadaczem mojej srebrnej strzały aż po dziś dzień kiedy to doszło do katastrofy...otóż kiedy wkładam kluczyk i przekręcam go samochód nie odpala tylko jakos dziwnie cyka na liczniku zapala sie wszystko ale po czasie gaśnie i świeci tylko cały czas air bag....no i musiałem go holować i udało się go odpalić na holowaniu ale jak zapalił to pochodził troche i sam zgasł..po czym znów na holu zapalił ale wtedy już po zaświeceniu świateł zgasł...i cały czas świeciły poduszki ...akumulator ładowałem całą noc i spoko auto zapaliło ale ciągle świeciły poduszki a po przejechaniu 30 kilometrów samo zgasło...i już nic nie działało...nawetr zamek centralny...nic..tylko w bezpiecznikach coś skwierczało..Proszę pomocy!:)!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

masz prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej lub padł alternator a bez prądu benzyniak nie pojedzie bo potrzebuje go do zapłonu :) sprawdź dokładnie elektrykę oraz ładowanie :shock::shock::wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie!!!Ale jak mam sprawdzić ładowanie i to czy alternator jest sprawny???

 

[ Dodano: Pon Sty 28, 2008 16:34 ]

aaa i jak mam sprawdzić to zwarcie??Takie drobne rzeczy zrobie z autem ale co do elektryki i głebszych spraw musze się popytać!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1213, sprawdz napiecie na zaciskach akuprzed i po odpaleniu. po ma wynosic ok 14 v i nie byc mniejsze od 13. a jak sprawdzic czy nie masz zwarcia. hmm. moglbys sprawdzic impedancje miedzy jedna klema a druga. z tym ze tutaj nie podam Ci konkretnych wartosci. na wylaczonym zaplonie powinna wynosic kilka/kilkanascie/kilkadziesiat kilołomów. ale to tak naczuja napisałem. pisałes ze cos sie działo w bezpiecznikach - spróbuj zlokalizowac co to skwierczy :) moze ktorys przekaznik robi zwarcie. ciezko mi cos powiedziec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wszystko gra:) ale popatrz... kiedy wkładam kluczyk i chcę odpalić to nie idzie..cyka coś w silniku..i świecą sie kontrolki po czym gasną i zostaje kontrolka od air bag...i ona franca nie gaśnie..a w bezpicznikach skwierczało ale to w tych dużych...nie w małych i nie wiem...:) zdaje mi sie ze to coś z tymi poduszkami bo czemu one świecą cały czas??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie podladuj akumulator i bedzie dobrze czesto laduje swojego i chodzi bez problemu

akumulator ładowałem całą noc i spoko auto zapaliło ale ciągle świeciły poduszki a po przejechaniu 30 kilometrów samo zgasło...i już nic nie działało

to nie kwestia ladowania akumulatora ale ewidętnie jakieś zwarcie. Zmierz jak radzą koledzy jaki masz pobór prądu na akumulatorze.

i zlokalizuj co ci skwierczy bo może to najprostszy sposób do znalezienia zwarcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności