Skocz do zawartości

Problem z temperaturą


Gość KL4K50N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników Opli :D

Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam pewien problem z samochodem mojej narzeczonej i postaram się Wam jakoś go opisać.

Jakiś czas temu był problem z temperaturą cieczy chłodzącej. Temperatura na liczniku pokazywała co chciała, raz 65C raz 85. Więc nie myśląc długo postanowiłem wymienić termostat. Wybrałem najtańszy jaki był dostępny na rynku (może tutaj jest haczyk). Do całości by być pewnym wymieniłem również czujnik temperatury. Po montażu wszystkiego moja kobieta miała spokój przez jakieś 3000km. Od paru dni znów zaczynają się dziać cyrki. Temperatura zawsze prawie na 80C, czasem nawet poniżej. Co najgorsze dzisiaj się chcialem nim przejechać i zobaczyć na własnych oczach jak to jest i dziwne rzeczy się dzieją :

Jadę powiedzmy 100km/h przy nadmuchu na 1 oraz bez klimy. Utrzymując taką prędkość włączyłem ogrzewanie na maksa i auto pokazało mi dwie czerwone kontrolki (akumulator oraz olej), potem auto zgasło i zapaliły się awaryjne. Odpaliłem ponownie auto, dałem na zimne i normalnie mogę sobie jechać, byle nie bawić się ciepłym. Przy kolejnej próbie włączenia ogrzewania znów dwie kontrolki na chwilę i auto gaśnie... Czy to jest wina znów termostatu?


Dodam, ze po podłączeniu do ELM'a zero błędów.

W skrócie :

- Nowy termostat
- Nowy czujnik cieczy
- Na postoju oba węże są gorące


Na obrazku zaznaczyłem jakie temperatury u mnie występują :


a74ddea0ebf4a3ddmed.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Termostat nie ma nic wspólnego z gaszeniem.Wymień na coś lepszego.

Samoczynne gaszenie silnika to na pewno jest jakiś błąd.Podłącz się pod Opcoma lub Techa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat już mam oryginalny nowy. Silnik gaśnie kiedy temperatura jest równa 80C gdy jadę np 120km/h i wrzucę luz. Wtedy obroty spadają za nisko i gaśnie. Błędów nie ma. Dziś zauważyłem, że temperatura znacznie wariuje gdy jadę na włączonej klimie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po lini prądowej wstępnie masz w porządku.

 

 

 

Silnik gaśnie kiedy temperatura jest równa 80C gdy jadę np 120km/h i wrzucę luz

 

Gaśnięcie jest przy właczonej klimie czy obojętnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to inaczej. Gaśnięcie pojawia się tylko wtedy gdy wskazówka temperatury jest blisko, równo lub lekko poniżej 80C. Gdy klima jest wyłączona to temperatura jest w miarę stabilna (tak jak na zdjęciu zaznaczonym na czerwono). Gdy auto stoi uruchomione i jest ciepło to czasami wskazówka powędruje lekko ponad 90C i włączy się wentylator. Ale tylko gdy auto stoi. Jak jadę nim to nigdy nie miał 90C. Przez jakieś 2500km od wymiany na nowy termostat temperatura stała w miarę równo jakieś 3mm przed 90C. Robiłem testy z podłączonym ELM'em bo myślałem już, że to wina licznika, że tak wskazówka wariuje, lecz identyczne wartości pokazywała aplikacja Torque.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torque trochę przekłamuje.Opcom jest dokładniejszy.A do tego mozesz obserwować parametry pracy w blokach pomiarowych tez dużo dokładniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corsa/ rekin

Ja mam poniekad podobny problem...

 

Moj samochod strasznie ciezko sie nagrzewal. Zeszlej zimy nie bylo mocy zeby mial wiecej niz 80 stopni. Nie wazne ile jezdzilam... Teraz jest juz lepiej bo jest dosc cieplo wiec dobijam do 90. Ostatnio martwi mnie inna rzecz. Samochod przy zjezdzie z gorki gdzie hamuje silnikiem i hamulcami pokazuje ze silnik jest kompletnie zimny. Wskazowka jest dokladnie w tyum samym miejscu co jak odpalam zimny silnik. Kiedy wyjezdzam na prosta znowu wszystko wraca do normay. Wydaje mi sie takie skoki temperatur nie sa mozliwe wiec jaka moze byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności