Skocz do zawartości

Opel Astra J i CD 500 Pytania


Gość DJMazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Od dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem opla J

Oczywiście od samego początku zapoznaję się z Opcjami jakie ma auto i nie mogę dojść do 1 sprawy.

Mianowicie auto posiada radio CD 500 z navi dręczy mnie jedna sprawa niby auto posiada na kierownicy przyciski do telefonu oraz na radiu funkcję telefonu ale nie wiem jak to podłączyć ?

Czy jest możliwość podpięcia pod to Smartfona ? bluetooth posiada to radio bo nie znalazłem ;( Ktoś ma jakieś rozwiązanie ?

Aby nie tworzyć nowego wątku widziałem filmiki aktualizacji CD 500 do DVD 800 czy ktoś to robił aktualizował soft ? co daje nam taka aktualizacja ?

W załączniku daje foto gdzie widać że kierownica ma funcie telefonu i radio ale jak to włączyć mam nadzieje ze mi pomożecie.

 

 

 

 

post-53443-0-97201500-1475873345_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna polityka producenta właśnie. Powinien być auto pusty przycisk albo z jakąś inną funkcją na radiu bo obecnie jest to mylące.Aczkolwiek BT w tej klasie powinien być standardem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przyciski na kierownicy są zawsze takie same.A po drugie to nie wyjaśnia tego, że na radiu jest przycisk Phone co jest bardzo mylące patrząc na ilość wątków na tym forum związaną z tym problemem.

 

 

W Mini jest fajnie rozwiązane. Można nie dokupywać zestawu BT ale też możemy podłączyć telefon przez USB i wtedy nie dość że jest ładowanie(szybkie) to radio służy zarówno jako odtwarzacz plików MP3 oraz zestaw głośnomówiący do rozmów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Auto ma oryginalną kierownicę oraz przebieg itd , pełny serwis w salonie gdzie je kupiłem. Wypadkowość 0 dodatkowo rozmawiałem z właścicielem co zostawił to auto w salonie Opla i wzioł nowe.

Polityka to wersja :

 

PE =WERSJA WYPOSAŻENIA: COSMO / INNOVATION

N34 = KIEROWNICA 3-RAMIENNA POKRYTA SKÓRĄ

UC3 =PRZYCISKI STEROWANIA RADIEM I TELEFONEM NA KIEROWNICY

 

To oczywiście kody z mojego auta. Czytając na forum bardzo dużo modeli zostało wyposażonych właśnie w tą kierownicę ale nie posiadało modułu BT.

Dziwne bo jak na wersje praktycznie fuul wyposażoną bez BT chyba tego nie zrozumiem.

Zastanawiam się tylko teraz nad tym czy dokupić moduł BT i starać się to zrobić czy może wymienić radio na jakiś Panel z Androidem itd.

Bo cena zakupu Kompletnego modułu głośnik mikrofon itd będzie ok 1000zł a ciekawe radia już z pełnym zestawem widziałem za 1500zł jedynie pozostaje kwestia aby to wszystko razem zgrać, musiał bym mieć pewnie radio które współgra z kierownicą. Może macie jakieś ? ktoś coś takiego już robił ?


Chciał bym bardzo wykorzystać moją kierownicę do funkcji Telefonu tym bardziej nie jestem zwolennikiem rozmowy podczas jazdy z telefonem w ręce. Mam nadzieje ze ktoś mi coś doradzi i pomoże.

Edytowane przez DJMazi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszą opcją byłoby kupno modułu bluetooth + aktywacja w systemie ewentualnie słuchawka BT

Problem jest taki, że za pomocą radia ustawiasz wiele różnych opcji dotyczącego pojazdu także byłby kłopot z nieoryginalnym radiem.

 

Tylko zastanawia mnei jak wygląda sprawa z dedykowanymi radiami do tego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności