Skocz do zawartości

Jak sobie radzi 1.6 z kilatyzacją?


Gość codipar1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość codipar1988

Panowie poszukuję następnego auta, bardzo mi się podoba Astra G w kombi.
Dużo słyszałem dobrego o silniku X16SZR, chciałbym coś prostego z przepustnicą na lince i jedną sondą lambda.
Jednak z racji dojazdu do pracy 70km w lecie jazda bez klimatyzacji w obecnym aucie to męka.

Jak takie 1.6 radzi sobie z klimą?
Ogólnie jakie silniki są dość proste w G?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

A G z tymi motorkami GM wypuszczał w latach 1998 - 2004 (w dwóch wersjach mocy 75 -do 2000r - 85kM 00-04) więc autka na rynku są już dość leciwe, zwłaszcza że kombi były wybierane jako woły robocze

Ogólnie motorki dość wytrzymałe i w wersji kombi sobie nie źle radzą - chociaż fajerwerków nie oczekuj. Klima jak w każdym autku dobrze serwisowana zbyt uciążliwa nie jest dla motorka i w tym modelu dość wydajna - warunek powinna być sprawna inaczej może zrujnować.

Gdybyś chciał coś więcej z autka wyciągnąć szukaj wersji 16V.

Tu coś dla zgłębienia wiedzy o modelu - https://www.autocentrum.pl/oceny/opel/astra/g/kombi/filtrowanie/kategoria-dotyczy:2-3/

I warto poczytać tu - http://forum.opel24.com/forum/24-kupie/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie rakieta, ale prostota tego silnika to zaleta. Tyle ze ciezko kupic cos w dobrym stanie. Produkcja tych aut zakonczyła sie w 2000r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek 16 8V do 2004 - motorki z wielopunktem o mocy 85kM - szukałem takiego dla syna w kombi, ale trafiliśmy na z16xe - i młodzież już 80tkm tym nakręcił, co prawda troszkę kaski w niego włożył bo 2 razy sterownik silnika klęknął, ale ogólnie jest zadowolony.

Co ciekawe autko ma obecnie przebieg ok 300tkm i zużycie oleju w granicach 300ml/1000km.

Oprócz kierownicy i lewarka zmiany biegów, braku kilku plastikowych zaślepek tego przebiegu nie widać.

 

Autko z 2003r, stało prawie rok i nie było na niego chętnych - to też i niedrogo udało się go nabyć ze świeżą polisą i przeglądem - autko bez LPG i syn nie myśli o jego montażu zużycie pb w granicach 7l/100km w jeździe miejskiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość codipar1988

16V to dla mnie ostateczność, bo noszę się z wizją remontu bo są leciwe.
Ale wolałbym już prosty 16V jak jakiś pełny elektroniki na silniku.

A jak jest z tym tematem padających sterowników?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał autor pisał o x16szr, od 2000 były z16se i temu było daleko do x16szr jezeli chodzi o bezawawryjność i to w nich padały sterowniki.

Sterownik dotyczą głownie tych z literką Z z przodu.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam - tego akurat nie wiedziałem - chociaż słupek wydaje się być podobny tylko osprzęt inny.

To chyba tam chłopaki izolowali sterowniki - odsuwali od głowicy.

Człowiek uczy się całe życie.

 

Odnośnie remontu?

Jak nie ma potrzeby to nie ma sensu zaglądać do motorka - takie moje zdanie.

Z blachą można coś ratować - ale szukał bym zdrowego egzemplarza, okazje się trafiają a benia tańsza od traktora.

 

O ile dobrze pamiętam u syna pojawił się problem z dołożonym alarmem przez poprzedniego właściciela (odcinał prąd na wtryskiwacze), drugi raz też coś podobnego było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nawet słupki sa inne miedzy z16se, a x16szr. Laczy je chyba jedynie 8 zaworów, pokrywa zaworów, i rozrzad, głowica słupek sa rózne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności