Skocz do zawartości

[Tutek] Jak odgrzybić klimatyzację


kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Piana wstrzykiwana w kanały wentylacyjne to ZŁO największe.

Wystarczy popytać lub poczytać jakie problemy mieli ci, którzy użyli tego a potem mieli wielkie problemy z odpaleniem ,radiem czyli szeroko pojętą elektryką i elektroniką.

Ta piana może skapnąć wszędzie.

Dobre czyszczenie klimy to oddać fachowcowi z dobrym sprzętem ewentualnie użyć spreja zamykanego w kabinie samochodu z pracującą klimą.

Oczywiście każdy używa czego tam sobie chce ale ja odradzam- dziesięć razy się uda a raz elektronika klęknie na amen.

Do czyszczenia parownika niech będzie ale nigdy do wstrzykiwania w kanały wentylacyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Od 7 lat psikam pianą i nic się nie dzieje. Wielu moich znajomych robi to samo a fury mają dużo lepsze. Kanały są zamknięte, jak niby piana ma się dostać do radia?

 

-spreje zamykane w kabinie są do niczego, szkoda pięniedzy i paliwa a w ultradzwięki nie do końca wierzę

Edytowane przez kaliope

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana nic nie powinna zniszczyc. Uklad kanalow jest w miare szczelny. Poza tym nie trzeba tam walic az tak duzo. Te pojemniki czy to z piana czy areozolem na bazie alkoholu starczaja na dwie takie operacje a nawet i trzy. Nie trzeba tez odrazu wpakowac polowe pojemnika w 15 sekund. Ozonowanie i inne takie to raczej wspomagacze jedynie.

Ja stosuje preparat wurtha z wezykiem i dysza na koncu. Ale zapodaje wlotem powietrza tu pod maską tylko wpierw wyciagam filtr kabinowy i zalaczam nadmuch powietrza.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Odkąd mam ozonator, przestałem odgrzybiać klimę tymi preparatami. jedyne co robię to po prostu wkładam ozonator do wnętrza oraz puszczam obieg wewnętrzny na 20 minut. I tak 2 razy do roku. Dzięki temu udało mi się pozbyć pewnego lekkiego, neutralnego właściwie zapachu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przed-chorwackie odgrzybianie plus wymiana filtra. Powiem, że ten Febi super pasuje. Kiedyś wciskałem MANN'a niemal na chama aż się pogiął. Ten pasuje idealnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności