Skocz do zawartości

potenciometr temperatury


Gość Kermit89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Jestem tu nowy i z góry przepraszam jesli temat juz byl (ja nie znalazlem). Mam taki problem wczoraj moj 2 letni syn przekrecil kolkiem temperatury kilku krotnie i zostal nam tylko cieply nawiew noe wazne czy jest wlaczona klima czy nie i tak leci tylko cieple powietrze ? Mozna to jakos naprawic czy trzeba wymieniac caly panel ? Moj czolg do najmlodszych nie nalezy(97) ale nie zamienilibysmy go z zonka na zaden inny. Z gory dziekuje za pomoc .

 

 

Pozdrawiam....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kermit.

 

Ściągnij pokrętło,usztywnij czymś twardym i płaskim,sklej super glue i nałóż z powrotem ;) u mnie chwilę temu tak miałem z pokrętłem od wyboru pozycji nawiewu....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to może być dobry pomysł bo wszystko ładnie działa tylko ,że krci sie w koło i ciagle dmucha gorące powietrze sprawdze jak tylko wróce z pracy

Niestety. Ktos juz przedemna to kleil. Nadal tylko cieple powietrze nie wazne czy wlacze z zewnatrz czy z wewnatrz i tak leci cieple z klima czy bez cieple. W prawdzie slychac ze cos sie dzieje po przekreceniu z cieplego na zimne jakas zapadka czy cos ale i tak chuha tylko goracym pomocy :(

Niestety. Ktos juz przedemna to kleil. Nadal tylko cieple powietrze nie wazne czy wlacze z zewnatrz czy z wewnatrz i tak leci cieple z klima czy bez cieple. W prawdzie slychac ze cos sie dzieje po przekreceniu z cieplego na zimne jakas zapadka czy cos ale i tak chuha tylko goracym pomocy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio też naprawiałem panel ale tylko podświetlenie, a tak przy okazji zerknąłem na ten potencjometr, to jest zwykły potencjometr do montażu, wlutowania w płytkę elektroniki, 1-a noga to boczny odczep, 2 noga to środek potencjometru, 3-noga to ostatni skrajny odczep, czwarta noga niepodłączone, wartość potencjometru to 10 kohm...


Nie wiem czy to nie taki potencjometr http://allegro.pl/potencjometr-stojacy-10k-rk11k1140a3l-alps-i6591346049.html


tu jest w sklepie tme http://www.tme.eu/pl/details/rk11k1140a3l/potencjometry-jednoobrotowe-weglowe/alps/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne dzieki zobaczymy co inni wymysla bo troche sie boje ze wiecej szkod narobie niz dobrego:) chcialbym sie dowiedziec czy slychac dwie klapki czy jedna podczas przelaczania bo wszystko wskazuje na to ze tam wszystko dziala tylko jakby nie bylo dojscia zimnego powietrza jak by nie zamykal jednej klapy, a z tego co wyczytalem to sa 2 silniki . sam nie wiem jak to z tym jest .

Chyba poprostu zdam sie na jakiegos klimiarza tylko czy niepopsuje tego co juz w autko wlozylem . jeszcze troche do zrobienia a teraz jeszcze doszlo to . moze znacie jakis warsztat godny polecenia w obrembie zabrza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka od zimnego powietrza steruje na nagrzewnice i na chłodniczke klimy.

Jeżeli cały czas masz ciepłe powietrze to znaczy się że coś tam jest nie tak.

Też muszę się temu przyglądnąć bo mam to samo - ale dopiero po niedzieli mogę na to trochę czasu poświęcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej albo wymontuj i daj to dobremu elektronikowi oczywiście zamów wcześniej potencjometr i niech przylutuje, tylko żeby druk nie odparzył, musi mieć sprzęt tzn. odsysarkę do cyny. I zacznie na pewno działać albo jeśli nie to drugi panel jeśli się boisz, ale według mnie co nowy to nowy potencjometr, w środku starego pokrzywiły się ślizgacze i nie da się tego uratować. co do obudowy to blokady puściły na plastyku, możesz spróbować pokleić albo dorobić tak żeby z powrotem były blokady, a szkoda dawać to jakiemuś od klimy bo i tak pewnie tego nie zrobi jak należy...


co do dwóch klap, potencjometr po tylu latach traci swoje właściwości i wariuje tzn. przerywa i układ elektroniki głupieje. Można spróbować jeszcze rozebrać i przelutować potencjometr, potrafią się zimne luty zrobić. Tak u mnie było i jeszcze dodatkowo miałem zimne luty na gnieździe w tej płytce w środku co przychodzi ten panel z potencjometrem, są tam długie druty i nie chcą się lutować, trzeba użyć dobrego fluxa żeby się polutowało...


Ja bym mógł to polutować jeśli cię interesuje, tylko że jestem w trakcie kupna stacji do odsysania cyny...poprzednia mi padła i nic z niej już nie będzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności