Skocz do zawartości

Signum 2.2DTI drży/szarpie na zimnym silniku


Gość trato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, iż moje signum (2003r) szarpie kilka razy, zaraz po uruchomieniu, na zimnym silniku. Jak jest temperatura silnika (nagrzał się) problemu nie zauważyłem, aby występował.

Wymieniłem olej, sprawdziłem na komputerze i 0 błędów.Czy ktoś ma pomysł, co to jest?

Może koło 2masowe się kończy, ono jest chyba odpowiedzialne za redukcje wibracji silnika, może jakiś czujnik? Aczkolwiek nie widze błedów ani na desce rodzielczej, ani po podpieciu u mechanika kompa.

Czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

mam taki problem, iż moje signum (2003r) szarpie kilka razy, zaraz po uruchomieniu, na zimnym silniku. Jak jest temperatura silnika (nagrzał się) problemu nie zauważyłem, aby występował.

Wymieniłem olej, sprawdziłem na komputerze i 0 błędów.Czy ktoś ma pomysł, co to jest?

Może koło 2masowe się kończy, ono jest chyba odpowiedzialne za redukcje wibracji silnika, może jakiś czujnik? Aczkolwiek nie widze błedów ani na desce rodzielczej, ani po podpieciu u mechanika kompa.

Czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem?

 

Witam, prosba o jakies sugestie. Bylem u mechannika i na 100proc. nie wie. Abstrachujac od tego jaki to mechanik, to podal 2 przyczyny. Wtryski lub kolo 2masowe. Ale jak mu zasugerowalem, ze przy kole 2masowym silnik klekocze jakby wrzucic kulki metalowe do szklanki, to stwierdzil ze to wtryski. Zasugeriwal ze wymiana, regeneracja to droga sprawa i zeby z tym na razie jezdzic. Pytanie do was czy to rzeczywiscie to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece wraz z modulem wymienialem ok. 1.5 roku temu. Do tego byly teraz sprawdzane. EGR w sumie nie podejrzewalem, bo chyba on wywala samochod z kluczykiem, ew. generuje blad do komputera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie szarpanie na zimnym silniku powodował zacinający się egr. Usterkę usunąłem przez przypadek. I też nie świeciła się kontrolka. Dopiero jak egr posypał się całkowicie, wyprogramowałem go i problem zniknął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpanie na zimnym silniku powodował zacinający się egr. Usterkę usunąłem przez przypadek. I też nie świeciła się kontrolka. Dopiero jak egr posypał się całkowicie, wyprogramowałem go i problem zniknął.

A to szarpanie bylo tylko przy zapalaniu, czy w trakcie jazdy rowniez, poza tym mam brak bledow po podlaczeniu do kompa, czyli wyglada na cos mechanicznego? Edytowane przez trato

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko po odpaleniu i tylko na zimnym silniku. Pochodził minutę i problem znikał na cały dzień. Miałem tak ze 4 lata codziennie pierwsze odpalenie. Wymieniałem świece, uszczelnianie przelewów. Nawet pompę już kazali mi regenerować i nic. EGR zacinał się tak że błąd się nie wyświetlał. Od chwili wyprogramowania problem zniknął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, wczoraj zaraz po odpaleniu mi zgasl i juz nie zapalil. Myslalem, ze akumulator, naladowalem i dalej to samo. Sprawdzilem bledy i wyskoczylo p1632, czyli cos z pompa wtryskowa oraz p0704, czyli cos z czujnikiem sprzegla. Moje pytanie jest takie, czy od razu nastswiac sie na wymiane calej pompy, czy moze wchodzi rowniez w gre, wymiana/naprawa sterownika/czujnika tej pompy? Nowej pompy nie kupie, stad czy kopic uzywke na allegro?, czy regenerowac? Czy naprawiac ten czujnik sprzegla?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności