Skocz do zawartości

1,9 nie gaśnie po przekręceniu stacyjki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od tygodnia mam Opla vivaro 1,9 dtci 101KM 2006r.

 

Już się ujawniła pierwsza usterka:

Kilka razy po przekręceniu kluczyka i wyciągnięciu go ze stacyjki silnik pracował dalej, wyłączał się tylko nawiew, radio itp.

Odłączyłem stacyjkę - nic nie pomogło. W końcu zdusiłem go biegiem. Ale to nie był koniec problemów bo po zduszeniu go biegiem paliły się kontrolki i nie działał centralny zamek z pilota. Po dłuższym czasie 15-20min same zgasły i mogłem zamknąć auto.

W domu rozkreciłem stacyjkę i kostkę - mechanicznie wszystko sprawne, mechanizm i styki czyste, kable sztywno umieszczone.

 

Nie jestem jeszcze pewien ale chyba dzieje się to po dłuższej jeździe ale na razie to tylko przypuszczenia. Mało km zrobiłem.

 

Ma ktoś może pomysł co to może być?

Jak ewentualnie radzić sobie jak znów będę w takiej sytuacji?

Ma ktoś może książkę typu "sam naprawiam" do vivaro?

post-55805-0-60112400-1495351090_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz zwarcie w instalacji.

Szukaj po wtyczkach może są zalane.

Książkę jak dobrze poszukasz to znajdziesz w internecie za free

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przejechałem kolejny 1000km i zdarzyło się tylko i aż 2 razy....

 

Przy okazji dziś zauważyłem:

1.Wkładam kluczyk do stacyjki - nic

2.Przekręcamy raz - mam napięcie (nawiewy, radio, szyby itd.)

3.Przekręcamy drugi raz - zapalają się kontrolki,

4.Przekręcamy trzeci - pracuje rozrusznik

Między 2 a 3 tracę na moment napięcie co przy powolnym przekręceniu kluczyka podczas gaszenia powoduje, że zaczyna gasnąć a za chwilę jakby podtrzymuje pracę silnika i znów gaśnie już na dobre.

Jak jest u was?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie odebrałem stałego dowodu a już mam ochotę zepchnąć to auto do rowu...

Może ma ktoś schematy albo jakąś książkę w pdf? Szukałem w Google i nic niestety nie znalazłem co by dało się ściągnąć i by działało...

 

Jak w ogóle działa podtrzymanie pracy silnika? Albo ewentualnie jak jego gaszenie?

Znalazłem kilka przekaźników pod deską rozdzielczą (po prawej stronie od kierownicy) oraz pod maską pod zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodniczego - czy gdzieś jeszcze są przekaźniki w tym aucie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Powracam z tematem...

Zeszłe lato jakoś się przemęczyłem a od jesieni aż do tego lata problem nie występował więc nie było jak zdiagnozować.

 

Wymieniany był komputer - nic nie pomogło więc na powrót wstawiony jest stary.

 

Ostatnio podczas wystąpienia usterki (kluczyk wyciągnięty że stacyjki,silnik pracuje nadal) zacząłem odpinać po kolei wtyczki w komorze silnika - po odpięciu wentylatora chłodnicy auto zgasło, licznik również.

Wtyczka wentylatora odpięta - silnik i zegary wyłączają się prawidłowo.

Wtyczka wentylatora podpięta - po wyciągnięciu klucza silnik i zegary nie gasną (po jakimś czasie jak silnik się wystudził wszystko wróciło do normy)

Zauważyłem przy okazji, że mimo długiej pracy silnika (w upale) temperatura silnika wg. wskazania na liczniku nie rośnie i wentylator się nie załącza natomiast powstaje problem z nie gaśnięciem silnika tak jakby zwarcie robiło się wtedy kiedy powinien pracować wentylator (chociaż na wskazaniu licznika temperatura nie rośnie).

 

Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to wszystko działa albo jakiś schemat podesłać - będę bardzo wdzięczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Grzegorz.dreszler
W dniu 10.07.2018 o 22:06, JJank napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź.

Sprawdzę i dam znać.

 

Gdzie można znaleźć takie rysunki poglądowe z opisami?

Mam ten sam objaw,  jak to leczyć?

A przekaźnik wydaje się być sprawny ..

Edytowane przez Grzegorz.dreszler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności