Skocz do zawartości

Corsa D1,2 benzyna, brak mocy.


Gość marek.l5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek.l5

Posiadam tak jak w tytule autko opel corsa. Silnik 1,2 benzyna. Nie oczekuje jakiś specjalnych osiągów bo autko ma 80 KM, ale w porównaniu do seicento jakie posiadałem. To jestem niemile zaskoczony. Czy można coś pokombinować? Niewiem może paliwo 98 pb., może jakiś dodatek do paliwa? A może jakiś chip box oferowany na allegro?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek.l5

no to żeście mnie nie pocieszyli ....;-( żeby fiat seicento przy 50 KM miał lepsze osiągi ...... ???? jestem zażenowany ..... ;-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest niby jest 86KM a jeździ jak by chciał a nie mógł ( a były silniki 60, 65, 70, 80KM czyli ten nie jest najsłabszy). Ze zbiornikiem i mną za kierownicą waży lekko 1300kg. Ożywia się około 4000 obr. i więcej. Na trasie muszę najpierw "osiagnąć prędkość przelotową" i wtedy da się jechać 140-150km/h. Natomiast redukcja biegów to podstawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to żeście mnie nie pocieszyli .... :cry: żeby fiat seicento przy 50 KM miał lepsze osiągi ...... :?:? jestem zażenowany ..... :cry:

No cóż nic za darmo.

Porównujesz modele autek ze słabszym motorem w Corsie do fiacika z najmocniejszą wersją silnikową - więc to nie ma sensu.

Trzeba było rozważyć zakup autka z motorkiem 1,4 albo 1,6 o 1,8 nie wspominając.

Warto porównać wagi obydwóch autek to wtedy wyjaśni ci się wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak dla mnie podałeś trochę mało faktów, tak jakby auto miało jechać tylko dlatego, że ma karoserię , zawieszenie i silnik, reszta się nie liczy. Powiedzenie że, nie chce jechać, może znaczyć bardzo wiele, bo ktoś może demonizować jakieś małe " niedomaganie", bo " dobrze czuje auto", a inny powie, że też nie jeździe, ale nie widzi, że nie ma powietrza w kołach ;)

Ja jak kupowałem kiedyś poprzednie auto, widziałem że jest w dobrym stanie, natomiast natychmiastowej wymiany wymagał filtr powietrza(totalnie zalepiony), auto łapało też lewe powietrze(co przy zapchanym filtrze może nie było takie złe) bo nie dokręcona była rura powietrza do przepustnicy. Niemniej ten fakt powodował mało płynne przyspieszanie i pracę.

A czy u Ciebie :

1) A czy silnik na wolnych pracuje równo ?

2) Jaki olej masz wlany, wiesz, wymieniałeś, bo to chyba nowy zakup ?

3) Olej w skrzyni biegów, może budyń, bo ktoś coś grzebał, może nie ma ?

4) Hamulce sprawne, nic nie trze i nie blokuje?

5) Może pęknięte łożysko/a ?

6) Filtr powietrza czysty, nowy i świece nowe, czy po 100tys?

 

Prawda jest też taka że Corsa jest dość ciężka, przez to dość komfortowa i może masz spore oczekiwania i te 80 KM ich nie spełnia ( choć dziwne), a twój poprzedni Cienki (na marginesie 54KM, nie 50KM) to maleńkie piórko, a wręcz wydmuszka, a nie samochód, więc leci jak nogą się odepchniesz i jest inne wrażenie prędkości nawet tych w sumie małych .

Edytowane przez kuba2008

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności