Skocz do zawartości

Twardnieje pedał hamulca corsa c 1.3 cdti


Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

przy zapalonym silniku i kilkukrotnym wciśnięciu pedał hamulca pedał staje się twardszy , nie bardzo twardy ale zdecydowanie twardszy (bez jazdy) , po przejechani paru metrów znowu jest ok. Płynu nie ubywa , auto hamuje ok.

 

Przy wyłączonym silniku i naciśnięciu kilka krotnie pedał hamulca staje się bardzo twardy , po odpaleniu trzymając wciśnięty hamulce , staje się miękki - wniosek serwo działa.

 

Proszę o poradę.

 

Corsa C 1.3 cdti

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić , trzeba mieć odpowiedni przyrząd ?

 

Czy zabrudzone prowadnice klocków hamulcowych z przodu mogą powodować taki "efekt" z hamulcami , chodź jak by się nie cofały i tarły cały czas o tarczę to była by ona gorąca a taka nie jest.

 

 

A nie jest tak , że przy cztero, pięciokrotnym naciśnięciu na hamulec zużyje całe podciśnienie. Pompa na biegu jałowym nie zdąży go uzupełnić /tutaj kłania się kurs na prawko i informacja dlaczego nie jeździ się na "luzie"- to jeden z powodów/. - taką inf. znalazłem w www.

 

 

Biorąc pod uwagę powyższe wydaje mi się ,że jak jadę i wciskam hamulec raz za razem / w miarę potrzeby/ nie robi się on twardszy.

 

Czy jakiś posiadać CC 1.3 cdti mógłby sprawdzić czy też ma takie objawy ?

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawna pompa Vacum powinna napełniać podciśnieniem prawie natychmiast.

Mierzysz to Vacuometrem. http://allegro.pl/vacuometr-miernik-podcisnienia-i-cisnienia-vacum-i6921501589.html

 

Sprawdza się wtedy czy podciśnienie szybko wraca do swojej przewidzianej wartości

W Lagunie kolega ma fajne rozwiązanie bo ma akumulator podciśnienia i nawet gdy pompa już pomału zaczyna szwankować to jeszcze podciśnienie idzie z akumulatora.

W Corsie nie ma chyba takiego urządzenia.

Może też być jakaś nieszczelność na wężach.

Ale to już trzeba pomierzyć.

Dopiero wtedy widać jakie są spadki i czy pompa szybko je odbudowuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelnosci nie ma gdyż płynu nie ubywa

 

O jakim ty płynie mówisz?

Gdzie ty masz w podciśnieniu płyn?

Tam jest powietrze z ujemną wartością ciśnienia (podciśnienie)

Poczytaj sobie o układzie podciśnieniowym we wspomaganiu układu hamulcowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Chodziło mi o wyciek płynu przy serwo .<<

 

Jechałem około 80 KM /h wcisnęłam pedał hamulca lekko kilka razy później na maxa to zachamowal normalnie.

 

Na luzie jak ktoś siedział w aucie i wciskal hamulec z serwa słychać minimalne buczenie to normalne ?

 

Może układ hamulcowy się zapowietrzyl? Hamulec nie jest niewiadomo jak twardy po wcisnieciu go kilkakrotnie ale zdecydowanie jest trwardszy.

Czy ktoś ma CC i sprawdził by czy też tak ma ?

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony hamulec po pompowaniu się po prostu dźwiga do góry.

Jeżeli według ciebie twardnieje to znaczy że serwo ma za małe podcisnienie.

Więc sie musisz zdecydować na określenie usterki.

Z mojej strony rada jest taka:pomierz i sprawdź szczelność.

Ktoś coś ma lub nie ma to nie jest wiele miarodajne.Jaką masz pewność że u tego kogoś wszystko jest sprawne?


 

 

>>Chodziło mi o wyciek płynu przy serwo .<<

 

Serwo też nie ma płynu lecz powietrze.

Płyn jest w zbiorniczku i przewodach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności