Skocz do zawartości
enter

Corsa C 1.0 nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z odpaleniem Corsy C i proszę o porady co trzeba sprawdzić w moim przypadku. Silnik 1.0 ma 150tyś przebiegu i kompresję ok. Gaz sekwencyjny był założony 2 lata temu, trochę zaczyna stukać pod maską ale myślę, że nie w tym problem. Samochód zgasł mi sam wczoraj jak dojechałem do pracy. Przez całą drogę ciężko wchodził na obroty, nie miał mocy pojechać więcej niż 80km/h ale nie paliła się kontrolka check engine. Podczas holowania próbowałem go odpalić i nawet nie drgnął. Teraz też nie chce zapalić. Sprawdziłem świece, są mokre, iskra jest, rozrusznik kręci. Sprawdzę jeszcze bezpieczniki i pompę paliwa ale to chyba zły trop bo źle chodził też na lpg. Mam pytanie czy mogę sam naprawić ten samochód i czy to objawy zepsutego czujnika położenia wału, a może to coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świece mokre to paliwo masz.Choć sprawdzić jego cisnienie na listwie nie zaszkodzi

Czyjnik wału i wałka warto sprawdzić.

Kompresja była dobra ale przed usterką.A co teraz?

Piszesz że silnik zaczyna stukać.A co z rozrządem? Sprawdzałeś?

Warto było by podpiąć pod komputer i może jakiś błąd się zapisał.

Kontrolka autka z kluczykiem gaśnie po skończonej autodiagnostyce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem wszystko i przyczyną awarii samochodu były wałki rozrządu. Co teraz? Chciałbym porządnie to naprawić. Czy oprócz wymiany wałków trzeba jeszcze coś kupić, planować?

Edytowane przez enter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz wytłumacz co było z tymi wałkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyrobił się wałek ssący. Przytarta jest też głowica w okolicy tego wałka. Jak pech to pech.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi