Skocz do zawartości

Kolektor ssący, klapy wirowe Z14XEP


Gość Brylant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie, czy ktoś z Was miał problem z tykaniem z TWINPORTA lub usuwał klapy wirowe w tym silniku? Jeśli tak to jakie są minusy usunięcia klap?

 

Mam przejechane 240 000 km i od jakiegoś czasu słyszę stukanie na rozgrzanym silniku z kolektora ssącego. Mechanik stwierdził, że "kończą" się klapy wirowe. Szukałem w Internecie i o moim silniku nic nie ma, głównie o dieslach.

 

Czy jest jakiś patent jak uciszyć te klapy bez spadku mocy? Pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolektor jest plastikowy?

Ja taki mam, moje auto to Astra II z 2005 roku, 1.4 Twinport Z14XEP no i mam problem zaj...ty!!!

Klapek nie usuniesz, musisz kupić nowy kolektor (wydatek ponad 3 tys.), albo używany - w tym tygodniu do mojego modeli Astry znalazłem jedną sztukę w całej Polsce, niestety ktoś kupił ją wcześniej.

Jeżeli masz Astre III to kupno używanego kolektora nie będzie dla Ciebie żadnym problemem, gdyż na takim Allegro jest dużo kolektorów do twojego autka.

Przede wszystkim zobacz po prawej stronie kolektora na naklejce oznaczenia - dwie litery (ja mam KD, Ty pewnie masz MF), oraz dziesięciocyfrowy kod, mój kończy się cyframi 55, na twoim kolektorze jest to pewnie 57, 70 - to te najczęściej pojawiające się, przynajmniej te produkowane przez Bosch, bo możesz kupić też oryginalny Oplowski.

Zobacz co jest na tej naklejce, kup używany i niech ci mechanik go zamontuje.

Używany kolektor kosztuje 70 - 300 zł, zależy też czy kupujesz z osprzętem czy bez.

Przy okazji jeśli ktoś to czyta!

Czy do danego modelu Astry naprawdę trzeba kupić dokładnie taki sam kolektor jaki miałem wcześniej?

Jak to w ogóle jest z tymi kolektorami?

Skoro mam z Bosch`a, to był on tam fabrycznie zamontowany, czy poprzedni właściciel wymienił oryginalny z Opla na ten Bosch?

Kto zna temat niech ratuje, bo auto stoi na parkingu i strach nim jeździć, a zakup kolektora do mojego modelu Opla graniczy z cudem!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz sobie sprawdzić po Vin http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

 

 

I poczytajcie ten temat http://forum.opel24.com/topic/70049-p1113-klapy-wirowe-kolektor-ssacy/page-2

 

Łapcie kontakt do kolegi Kaslo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioterrr mój kolektor ma oznaczenie MK i na allegro dostępne są dwie sztuki, a poza tym z roku, którego ja mam kolektor więc pewnie nie pojeżdżę długo. Pytałem w ASO i kolektor do mnie kosztuje 8500 pln. Z tego co wiem to muszę kupić z takim oznaczeniem jak mam.

 

Nie wiem, bo mój mechanik widział samochód i mówił, że może mi usunąć te klapy. Pytanie tylko jakie są minusy po usunięciu tych klap?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie tylko jakie są minusy po usunięciu tych klap?

 

Ręce opdają.

Czytałeś linka który wam podałem?

Co pisze Kaslo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie podawałem ci linku typowo o błedzie lecz o tym abyś się skontaktował z odpowiednim człowiekiem który to regeneruje.

 

Może ma też dojście do klapek

 

https://astraklub.pl/viewtopic.php?t=815339&start=20

 

Tutaj też ten kolega pisze że z tym robi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności