Skocz do zawartości
innabajka

opony OPEL CORSA C 1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna posiadam samochód OPEL CORSA C 1.2 2004. Aktualnie jeżdżę na oponach letnich 145/80 R13. Do samochodu mam też opony zimowe(bez felg) 145/80 R13 ale z 2011r. Po starym aucie zostały mi opony zimowe(bez felg) 175/70 R13 z 2014r. z dobrym bieżnikiem. Czy te opony zimowe ze starego samochodu będę mogła przełożyć na te felgi z letnich?

Poza tym jakie felgi kupić do auta?

Edytowane przez innabajka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według zamiennika/kalkulatora opon nie bardzo - http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Tam piszą od + 1,5 do - 2,0% - od opony wzorcowej ( w wypadku C C 155/80R13). 175/80R13 to +5,24%

Najlepszym rozwiązaniem było by podjechaniem do wulkanizatora/gumiarza i próba wymiany na właściwe (ja bym tak zrobił).

Ale może ja się mylę i ktoś jeszcze doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według zamiennika/kalkulatora opon nie bardzo - http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Tam piszą od + 1,5 do - 2,0% - od opony wzorcowej ( w wypadku C C 155/80R13). 175/80R13 to +5,24%

Najlepszym rozwiązaniem było by podjechaniem do wulkanizatora/gumiarza i próba wymiany na właściwe (ja bym tak zrobił).

Ale może ja się mylę i ktoś jeszcze doradzi.

Przepraszam, mało być 175/70 R13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O widzisz i to zmienia postać rzeczy -

175/70R13 zamiennik 2 575.2 mm -3 mm -0.52 %

Czyli mieści się w kalkulatorze - pewnie i można będzie na te same felgi - ale to musi wulkanizator potwierdzić.

Ale odnośnie tych oponek które masz na autku to też warto popytać wulkanizatora -

145/80R13 zamiennik 1 562.2 mm -16 mm -2.85 %

W pierwszym poście masz link do zamienników opon - a pod kalkulatorem jest uwarunkowanie i porady jak stosować zamienniki opon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O widzisz i to zmienia postać rzeczy -

175/70R13 zamiennik 2 575.2 mm -3 mm -0.52 %

Czyli mieści się w kalkulatorze - pewnie i można będzie na te same felgi - ale to musi wulkanizator potwierdzić.

Ale odnośnie tych oponek które masz na autku to też warto popytać wulkanizatora -

145/80R13 zamiennik 1 562.2 mm -16 mm -2.85 %

W pierwszym poście masz link do zamienników opon - a pod kalkulatorem jest uwarunkowanie i porady jak stosować zamienniki opon.

Dzięki wielkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi