Skocz do zawartości

Opel astra g remont silnika


Gość DaKo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewnien problem w mojej astre g 1.6 z16xe. Otóż przez oatatnie 3 tys km dolalem 5l oleju 10w40 . I tu moje pytanie czy opłaca się inwestowac w remont koszt ok 1500-2500zl sama robocina. Może miał ktoś robiony remont takiego silnika dodam że przebieg wynosi 225tys km i słyszałem ze te silniki przy takim przebiegu zaczynają brać duże ilości oleju i w dodatku po 25tys po remoncie znów zacznie brać takie ilości oleju. Z góry dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj taniej bo to jest jawne zdzierstwo.

To są dobre silniki.

Zrób remont i będziesz jeździł dalej.

 

 

 

 

słyszałem ze te silniki przy takim przebiegu zaczynają brać duże ilości oleju i w dodatku po 25tys po remoncie znów zacznie brać takie ilości oleju. Z góry dzieki

 

 

Jak ktoś spapra robotę to tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poszukaj taniej bo to jest jawne zdzierstwo

Za gruby remont? Znajomy miał w Merivie podobną sytuację, skończyło się nowymi tulejami cylindrowymi, tłokami z pierścieniami, panewki i kompleksowa obróbka głowicy. Silnik oczywiście trzeba do tego wyjąć. Całość zamknęła się ponad 5k, ale nie robił u druciarza i robił kompleksowo, od tego czasu cieszy się bezproblemową eksploatacją. Jeśli chcesz zrobić dobrze i dla siebie to za 1500 się nie da, oczywiście zależnie od stanu silnika, ale takie pożeranie oleju to nie tylko wina głowicy. Te silniki to straszne padła, nieudane i cała zła opinia o silnikach Opla wzięła się właśnie od nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co robić tuleje?

Tuleje sie robi gdy są zowalizowane.

 

Głowica do tego silnika po regeneracji w granicach 900 zł.

 

 

Ja mam ten silnik i sobie go chwale.

Żadne padło.

Jest wada z pierścieniami i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje wyszły po demontażu. Oczywiście, nie zawsze trzeba, ale przy takim zużyciu oleju raczej. Wyjaśni się po rozbiórce i pomiarach, wtedy też można rozmawiać o kosztach. A Ty od razu walisz że na pewno za drogo po wstępnej wycenie która i tak się zmieni po określeniu zakresu prac. Nie zawsze jest to tylko głowica. Czy zacznie brać olej po robocie? Po dobrej nie, generalnie to poprawia fabrykę, chyba że katujesz na zimno, ale to inna bajka. Co do kosztów to jeszcze dodam, że w aucie klasy Astry G może to być połowa lub 3/4 wartości auta, więc opłacalność może być dyskusyjna.

Edytowane przez papieju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endriulodz

Witam, ja jestem po remoncie głowicy ,miałem wypalony zawór, cały koszt za remont głowicy i robocizna wyniósł 1600 zł, w tym nowy kompletny rozrząd, uszczelki olej, filtry , po remoncie mechanicy straszyli mnie że po uszczelnieniu głowicy może brać olej dołem przez pierścienie ale po zrobieniu ok 6 tyś kil. nie wziął ani grama oleju ,jestem zadowolony Asterka śmiga jak szalona i jest ok, czy miałeś robiony pomiar kompresji i próbę olejową ,czy jest góra czy również dół do roboty ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Ty od razu walisz że na pewno za drogo

 

 

No bo uważam że za drogo.

Robocizna z rozebraniem i złożeniem ok 1500 zł bym się zgodził ale nie za 2500.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności