Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Opel Astra J Sports Tourer 2010. Mam problem z lewym xenonem (przepalił się) i muszę coś wykombinować. Jednak nie posiadam za dużej wiedzy na ten temat i proszę o pomoc.

Czy wg jest możliwość wymiany samego żarnika w xsenonie tej astry? jak tak to czy warto wejść w to: http://www.xenonserwis.com/pl/p/Nowa-Zarowka-Xenon-D1S-Osram-Xenarc-Opel-Astra-66140-4-LATA/700

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żarnik jest monolitem z przetwornicą. Samego żarnika nie da się wymienić. Przecież widać na zdjęciu z linka, że to jedna całość.

Nie rozumiem zbytnio sytuacji, gdy mając samochód ktoś kombinuje aż w takim zakresie. Zjarało się, aż tyle kosztuje, to trudno - kupię, wymienię a zaoszczędzę na przyjemnościach.

Oryginał kosztuje ponad 8 stów i to chora cena, ale 220 za zamiennik jest do przyjęcia, choć jakościowo może to być badziew.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żarnik jest monolitem z przetwornicą. Samego żarnika nie da się wymienić. Przecież widać na zdjęciu z linka, że to jedna całość.

Nie rozumiem zbytnio sytuacji, gdy mając samochód ktoś kombinuje aż w takim zakresie. Zjarało się, aż tyle kosztuje, to trudno - kupię, wymienię a zaoszczędzę na przyjemnościach.

Oryginał kosztuje ponad 8 stów i to chora cena, ale 220 za zamiennik jest do przyjęcia, choć jakościowo może to być badziew.

Napisałem żarnika - w skrócie chodziło o całość z przetwornikiem. No nie rozumiem Pana wywodu o przyjemnościach?! Zapytałem się czy jest możliwość wymiany tego elementu na forum bo nie znam się. A Pan mi o przyjemnościach, to chyba nie forum wakacyjne?(I to sam Admin). Przepraszam że zapytałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O co się ciskasz?

Dlaczego nie zapytałeś wprost, czy da się wymienić

całość z przetwornikiem

?

Tym bardziej, że

nie posiadam za dużej wiedzy na ten temat

.

Skrót myślowy użyty przez Ciebie w niefortunnym momencie lub w niefortunny sposób i sugerujący, że chcesz wymienić sam żarnik czyli ten element szklany. Stąd z mojej strony "wywód", bo taka kombinacja to po prostu opary absurdu. No i niektórzy ludzie mają aż tak poronione pomysły.

Wracając do meritum: w każdym samochodzie da się wymienić palnik ksenonowy bo to tak jak zwykła żarówka. Nie da się jedynie w samochodach z matrycowymi lampami LED i tam wymienia się cały, kompletny reflektor, np. Astra K czyli V.

W wypadku Astry J czynność zajmuje ok. 5-10 minut a najbardziej kłopotliwe jest wypięcie tej małej francowatej kostki z przetwornicy - przynajmniej dla mnie, bo mam ręce jak bochenki chleba wielkie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O co się ciskasz?

Dlaczego nie zapytałeś wprost, czy da się wymienić

?

Tym bardziej, że

.

Skrót myślowy użyty przez Ciebie w niefortunnym momencie lub w niefortunny sposób i sugerujący, że chcesz wymienić sam żarnik czyli ten element szklany. Stąd z mojej strony "wywód", bo taka kombinacja to po prostu opary absurdu. No i niektórzy ludzie mają aż tak poronione pomysły.

Wracając do meritum: w każdym samochodzie da się wymienić palnik ksenonowy bo to tak jak zwykła żarówka. Nie da się jedynie w samochodach z matrycowymi lampami LED i tam wymienia się cały, kompletny reflektor, np. Astra K czyli V.

W wypadku Astry J czynność zajmuje ok. 5-10 minut a najbardziej kłopotliwe jest wypięcie tej małej francowatej kostki z przetwornicy - przynajmniej dla mnie, bo mam ręce jak bochenki chleba wielkie...

Dziękuję bardzo za pomoc :) Teraz w 100% upewnił mnie Pan że opel udostępnił wymianę tylko palnika ksenona a nie wpadli na genialny pomysł - a to może cały reflektor od razu:) Dobrze że nie trzeba jak w francuzach zdejmować zderzaka ^.^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opel wpadł na ten genialny pomysł. Pisałem:

w samochodach z matrycowymi lampami LED i tam wymienia się cały, kompletny reflektor, np. Astra K czyli V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi