Skocz do zawartości

Felgi ,opony.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, kupiłem Merivke na zimowych oponach i stalowych felgach 15 cali, na lato muszę więc coś kupić, pytanie tylko co ? Jakie polecalibyście alumy ile cali ? jakie opony szerokość, profil ?

Jakiej firmy, ? Z góry dzięki za odpowiedzi

 

pozdrowienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

ja mam Oplowskie Aluski 5-ramienne B) 15" na 5 śrub, a oponki 185/60 r15 . opony GoodYear Eagle - świetna przyczepność.

 

jak najbardziej polecam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak najbardziej - jak kolega powyżej - najlepiej nominalne, zalecane przez producenta rozmiary felg i opon, jeżeli zależy Ci żeby wszystkie układy działały w pełni sprawnie, nie przyspieszały zużycia łożysk, a licznik pokazywał faktycznie prawdę. Dla 15 calowych - felgi: 6Jx15 ET 43 - opony: 185/60 R15.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

jeśli macie CDTi i koła 5x110 to uważajcie na odpowiednie ET, musi być 43

 

wkładałem kiedyś koła z innego opelka i nie podeszły ( przeszkadzał zacisk hamulca )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Myślę już o zakupie opon letnich. Bardzo proszę o jakieś sugestie co warto kupić.

Do tej pory miałem DUNLOP SPORT i spisywały się całkiem całkiem. Teraz myślę nad MICHELIN ENERGY SAVER. Czy Ktoś posiada takie opony i może wypowiedzieć się na ich temat ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś posiada takie opony i może wypowiedzieć się na ich temat ?

... konkretnie odpowiedziec to sie nie da, bo dobre Micheliny w rozmiarze 175 wcale nie muszą być topowe w innym rozmiarze...

Poszukaj opinii na portalach moto - o konkretnym rozmiarze jaki chcesz założyć...Pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze odpowiedz sobei na pytanie czy cenisz sobei komfort czy trzymanie

 

185/60/15 to jest zalecane przez producenta dobre tyrzymanie i przyzwoity komfort w miescie

 

185/65/15 troszki lepciejszy komfort i ale minimalnie gorsze trzymanie

 

195/55/15 trzymanie najlepsze komfort w miasto i okolice gorszy ale trasa ok

 

ja mam lato 185/60/15 i oponki Continental premium contact2 i jestem zadowolony

na zime mam 185/65/15 i fuldy montero2 i bym powiedział ze jest to samo

 

Jeszcze mam pytanie dla zorientowanych czy felgi alu 15-stki 6cali ET 49 wchodza do merivy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem zakładam 195/55/16" na felgę szerokości 6,5cala ET 43. Trzymanie super, komfort na trasie ok. Spalanie paliwa około 3% większe. Ale autko wygląda zdecydowanie lepiej niż na standardowych, szczerze polecam. Ze wszystkich wymienionych w ty tekście najlepiej moja Merivka zachowuje się właśnie na nich. Wyjeździłem na tym profilu 70tyś. km. Jedynym problemem jest dostępność do tanich marek opon. Przy szerokości 205/55/16 wspomaganie nie daje sobie rady przy dużych prędkościach, dodatkowo wystaje mocno i chlapie błotem. Producent dopuszcza 205/50/16 szerokość felgo 6" ET43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności