Skocz do zawartości

Astra H 1.4 nie dziala wskaznik paliwa


Gość StaryGerez

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryGerez

Witam, auto jak w opisie nie działa wskaźnik paliwa, leży na dole, rezerwa mruga, kupiłem te auto już z tym problemem, chcę go sprzedać i chciałbym to zrobić jeżeli możliwe, powiem może co już sprawdziłem, pomiar odczytu czujnika w zbiorniku, mierzony na wtyczce, z czujnikiem w zbiorniku, kiedy jest u samej góry pokazuje 80Ώ kiedy jest na dole odczyt jest 220Ώ również przesuwając "pływak" te wartości zmieniają się właściwie, podłączyłem op-com i robiłem test instrumentów, dodam, że żadnych błędów nie znalazł, i tak test poziomu zbiornika paliwa po naciśnięciu 2x "zwiększyć" wskazówka dochodzi do połowy, kolejne zwiększenie powoduje że wskazówka jest na pełny bak, "naciśnięcie "zmniejsz" wskazówka schodzi w dół, wyjście z testu powoduje, że wskazówka wraca na sam dół i rezerwa mruga, test samej wskazówki, nic się nie dzieje, tzn rezerwa przestaje świecić ale wskazówka ani drgnie a myślę, że powinna się przesuwać na 1/4, 1/2 itd. Również w op-com jest odczyt wartości czujnika poziomu w zbiorniku paliwa, było 170 Ώ po przejechaniu kilkunastu km te dane zmieniły się na 173Ώ, więc zakładam, że czujnik w zbiorniku jest sprawny, czy ktoś ma jakieś sugestie co mogło by to być? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według schematu to sygnał od pompy i czujnika poziomu idzie przez moduł REC .

Może wtyk ma jakieś przerwy w kontakcie ale nie na tyle aby wywalić błąd.?

To jest wtyk XR5

post-37019-0-76575200-1518719274_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stachu22

Może masz wybrany zły typ czujnika poziomu paliwa w IPC? Bo było napięcie liniowe i rezystancja liniowa. Możesz spróbować przestawić tylko carpass potrzebny. A wyświetlacz masz z BC? Zasięg pokazuje ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryGerez

Wlasnie carpass to nastepny problem, nie mam kodu I ciezko go "wykopac" :) a co do wyswietlacza to niestety tylko dwuliniowy brak funkcji BC bo tez juz zastanawialem sie czy nie wymienic, tylko musze wymienic zestaw radio z wyswietlaczem a nie chce pakowac w nie pieniedzy, sprawdze jeszcze te wtyczke, czy nie ma tam jakiegos problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Eryk Drug

U mnie w Astra H jest taki problem: wskaznik paliwa raz działa, raz nie lub pokzauje co chce ale tak sie dzieje tylko na benzynie Pb95. Jesli zatankuję Pb98 problem znika, wskaznik pokazuje prawidłowo. Oczywiscie w zbiorniku musi być co najmniej 90% paliwa 98 zeby pokazywał prawidłowo.

Jaka moze byc przyczyna tego ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wytłumaczenie jest takie że ciśnienie jakie daje pompa w dystrybutorze 98 jest większe i porusza pływakiem.

Weź go wyjmij i sprawdź , przepłucz z syfu jeżeli będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności