Skocz do zawartości

Ciężko pali po "szybkiej" próbi odpalenia samochodu


Gość r220

Rekomendowane odpowiedzi

Opel Astra G Hatchback 2.0 DTI 101 KM 74 kW

rocznik 2002 (to jest ten model, gdzie sterownik od silnika jest na tej samej płycie co sterownik od pompy, nie pamiętam oznaczenia, psx19? jakoś tak).

 

 

 

Mam takie problem, otóż samochód mega ciężko pali (a czasami nie odpali), tak że muszę go "kręcić" przez około 30-50 sekund by "zaskoczył".

Dokładny objaw jest taki:

 

po nocy odpalam silnik OD STRZAŁA, jadę na zakupy i gdy z nich wracam silnik nie chce palić. Uściślająć: gdy samochód długo stoi to pali od strzała, ale gdy przejade nim jakiś dystans np. 10 km zostawię go na chwile np. na 90 minut to by go później odpalić jest MEGA ciężko. Jak wróce do samochodu np. po 5 minutach odpali też od strzała albo po 2 sek. Jeżeli samochód zostawie np. na 5 godzin też odpali od strzała. Co to możę byC/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy?Ale nie świecąca się kontrolka tylko odczytane na komputerze?.

Czujnik wału sprawdzony?

Czujnik temp. płynu sprawdzony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy nie wyskakują - reakcja jest taka, że po długim staniu odpala od strzała, robię jakiś tam przebieg i gdy chcę go na nowo odpalić po 90 minutach ciężko pali lub wcale - jak pali cięzko to jest takie że krztusi sie i nagle pali.

 

Świece sprawdzone - oddałem go do mechanika, które przerobił steronik i wydłużył czas grzania świec, zwiększył mieszakę paliwa na start. Mówił mi też o tym czujniki i mówił, ze to obszedł ale mimo to awaria dalej występuje.

 

Położenie samochodu nie ma znaczenia - tzn. czy stoi do góry, czy do dołu, nie ma to znaczenia. Zawór zwrotny zamontowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edek7676

Witam, ja miałem problem z zapalaniem swojego opla, strasznie mnie to denerwowało, czasem i światła przygasały i różne tego typu problemy się pojawiały ;o na szczęście u mnie wymiana akumulatora pomogła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obszedł czujnik temp. płynu?

Powiem ci tak:

chcesz zasiegnąć pomocy na forum to zacznij naprawiać sam swoje auto.

My ci pomożemy w miarę możliwości.

Ale gdy ty piszesz że mechanik zrobił a nie wiesz co i jak.

To wybacz ale jak można ci pomóc?

Ja mogę ci poradzić zmianę mechanika w takim wypadku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obszedł czujnik temp. płynu?

Powiem ci tak:

chcesz zasiegnąć pomocy na forum to zacznij naprawiać sam swoje auto.

My ci pomożemy w miarę możliwości.

Ale gdy ty piszesz że mechanik zrobił a nie wiesz co i jak.

To wybacz ale jak można ci pomóc?

Ja mogę ci poradzić zmianę mechanika w takim wypadku

 

 

 

Spokojnie, wiem co zrobił - być może źle się wyraziłem :)

 

Został przeprogramowany sterownik na silniku w wyniku czego zostały dokonane zmiany: podgrzanie komory spalania poprzez świece żarowe oraz niekiedy delikatna zmiana charakterystyki zapłonu (dawki paliwa, czasu wtrysku, kąta wtrysku).

 

 

Teraz doradził mi, by przy następnej takiej akcji zdjąć kostkę odpowiedzialną za czujnik temperatury (muszę ją jeszcze zlokalizować, ale jest gdzieś po lewej stronie jak się patrzy na silnik).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doradził mi, by przy następnej takiej akcji zdjąć kostkę odpowiedzialną za czujnik temperatury (muszę ją jeszcze zlokalizować, ale jest gdzieś po lewej stronie jak się patrzy na silnik).

 

 

 

No i wtedy odpalą sie wentylatory bo sterownik będzie się ratował przed przegrzaniem.

 

Czujnik to czerwony kwadrat w załączniku

 

 

Został przeprogramowany sterownik na silniku w wyniku czego zostały dokonane zmiany: podgrzanie komory spalania poprzez świece żarowe oraz niekiedy delikatna zmiana charakterystyki zapłonu (dawki paliwa, czasu wtrysku, kąta wtrysku).

 

 

A moim zdaniem pierwsze powinien pomierzyć czujnik temp.płynu czy pracuje płynnie w całym zakresie temperatur.

Oraz czujnik wału.

A nie grzebać w ustawieniach.

Pytanie czy będzie umiał (pamiętał) aby przywrócić te które były ?

post-37019-0-99072900-1519810089_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności