Skocz do zawartości

Jaki klucz do korka spustowego oleju?


Gość arty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mi może podać jaki klucz potrzeba do odkrecenia korka spustowego oleju w Astrze II 2,0 diesel - czy jest to TORX? - jesli tak to jaki numer?.

(Chciałbym wymienić olej i nie wiem czy mam odpowiedni klucz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby było tak i u mnie - mam podejrzenia ze wzgledu na to ze w Corsie mam na torx 45. :) Nie mam w tej chwili gdzie sprawdzic, a jeszzce mam osłone pod silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

A do filtra oleju bez nasadki 36 nie podchodź - jest tam mało miejsca choć filtr znajduje się na górze :)

 

P.S jeśli dobrze pamiętam to u siebie odkręcałem kluczem płaskim (spust oleju) - śruba była dokręcona na gumowy o-ring :):D:lol:

zostawiłem ja na tym o-ringu - mam sentyment do niemieckich patentów :lol::lol::lol::lol:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torx T45 i na tej srubie jest albo oring albo podkladka miedziana zaleznie jak im sie chcialo taka dawali. Co do odkrecania filtra to fakt przydalby sie klucz rurkowy ale ja go sobie zrobilem samem u z rury chyba o srednicy 40 albo 45 juz nie pamietam ale mlotek i imadlo i mozna sobie zrobic samemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

torx T45 i na tej srubie jest albo oring albo podkladka miedziana zaleznie jak im sie chcialo taka dawali. Co do odkrecania filtra to fakt przydalby sie klucz rurkowy ale ja go sobie zrobilem samem u z rury chyba o srednicy 40 albo 45 juz nie pamietam ale mlotek i imadlo i mozna sobie zrobic samemu.

Nie pisz jak nie wiesz, w oplu jak jest korek pod torx45 zawsze jest gumowy oring!!!

podkładka miedziana jest pod korkami z sześciokątem rozmiar 17 w starszych benzyniakach i sześciokątnym 22 w 1.7 Diesel.

No jest jeszcze oring pod korkiem13 w 1.9DT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torx T45 i na tej srubie jest albo oring albo podkladka miedziana zaleznie jak im sie chcialo taka dawali. Co do odkrecania filtra to fakt przydalby sie klucz rurkowy ale ja go sobie zrobilem samem u z rury chyba o srednicy 40 albo 45 juz nie pamietam ale mlotek i imadlo i mozna sobie zrobic samemu.

Nie pisz jak nie wiesz, w oplu jak jest korek pod torx45 zawsze jest gumowy oring!!!

podkładka miedziana jest pod korkami z sześciokątem rozmiar 17 w starszych benzyniakach i sześciokątnym 22 w 1.7 Diesel.

No jest jeszcze oring pod korkiem13 w 1.9DT

Swoja wypowiedz opieram na wlasnym aucie oraz na wypowiedziach kolegow z forum AQP i tam wlasnie byl ten temat poruszany. Ja mam oring ale ponoc byly tez z podkladka miedziana w 2.2 czy tam w jakis wypustach ( wiadomo zalezy jaka fabryka i jaki rocznik)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ja tez o ile dobrze pamiętam (a torx bym pamietał) miałem zwykły korek (łeb sześciokątny) z o-ringiem gumowym.

Wydaje mi się, że Opel stosował zamiennie różne rozwiązania w różnych typach silników i rocznikach pojazdów.

 

P.S może w późniejszych rocznikach Opel stosował torx + o-ring zamiast sześciokąt + o-ring - co miało by sens - po prostu ludzie dokręcajac za mocno uszkadzali ten o-ring lub gwint w misce olejowej.

P.S 2 tak wiec reasumując ;/ do wymiany oleju trzeba mieć:

- klucze płaskie

- klucz nasadowy 36 (filtr oleju) lub oczkowy skrócony (w moim przypadku http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif )

- torx 45

- komplet o-ringów do filtra (2 szt) i korka (1 szt)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Były różne rozwiązania ale pod korkiem z torxem45 zawsze jest o-ring. Chyba ze ktoś zamiast o-ringu wcisnął podkładkęhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności