Skocz do zawartości

instalacja lpg fabryczna czy nie?


Gość artery191

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artery191

Witam, chciałbym zapytać się osób bardziej doświadczonych co poradziłyby mi w mojej sytuacji. Aktualnie posiadam punto w gazie założonym po 80 tys i mam już 114 tys i jest wszystko ok, super jeździ. Zastanawiam się nad kupnem nowego samochodu dla firmy model corsa E, rozważam dwie opcje: czy warto dopłacać do fabrycznego lpg, czy zainstalować podobną jak w punto o połowę tańszą od fabrycznej instalacje gazową (oryginalna instalacja podzespoły stag i lista barracuda). Pieniądze zaoszczędzone z tej transakcji wolałbym przeznaczyć na doposażenie samochodu. Wiem, że instalując gaz ingeruje w silnik i elektrykę więc tracę na nie gwarancje. Chociaż w Toruniu widziałem, że chevrolet i jeep i jeden dealer dogadał się z firmą instalująca gaz w ich samochodach i nie tracą gwarancji. Czy ktoś słyszał o salonie opla, który pozwala na montaż w swoim modelu instalacji gazowej zewnętrznej? Z jednej storny fajnie by było mieć fabryczny lpg ale z drugiej wole mieć system np. Interlink, albo Opel Eye extra. Proszę o pomoc jestem "trochę" zdesperowany.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo tematów o fabrycznym LPG

Ja nie polecam.

http://forum.opel24.com/topic/81956-astra-j-14-sedan-2017-nie-przelacza-na-lpg/

http://forum.opel24.com/topic/74776-meriva-b-fabryczny-lpg-nie-dziala-przy-temp-otoczenia-ponizej-8c/?do=findComment&comment=621172

Co do ASO to musisz poszukać takiego który ci dołoży inną instalację nie fabryczną.

Ale wtedy oni (tak pisali użytkownicy) wymagają serwisowania tylko u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myślę, że lepiej dołożyć instalację w swoim zakresie. Tylko kwestia wykonawcy, by zrobił to zgodnie ze sztuką. Dodatkowo takiego STAGa czy BRC ogarnie każdy gazownik, więc w razie problemów nie będziesz musiał lecieć do ASO. Serwis też powinien być tańszy, lepsza dostępność filtrów. Ewentualna wymiana elementów instalacji po okresie gwarancyjnym też będzie tańsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam trochę inne pytanie, zakup auta za gotówkę czy najem długoterminowy? Decydując się na najem, będziesz musiał umieścić stosowny wpis w dowodzie rejestracyjnym. Twój bank, który udzieli Ci finansowania, nie musi się na to zgodzić, bierzesz to pod uwagę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności