Skocz do zawartości

Mechanicy gdzie jesteście! Czy zostali sami partacze??


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wiatm wszystkich i mam pytanko. Jeździłem po kilku machanikach i nie wiedzą co jest. Każą mi jeździć aż się rozwali do reszty (w trasie??).

Mianowicie. Mam corse C 1,3 diesel. Padł mi przegub, samochód stanął i przestał jeździć. Wymieniłem przegub u mechaniaka i od tamtego czasu coś mi warczy. Natsepnie mechanik zdiagnozował że to niby napinacz przy alternatorze. Został wymieniony i nic nie pomogło, może ciut na chwile. Pote, kilku mechaników zaczęło mi wymyślać, że trzeba po kolei wymieniać az si trafi... (szok). Bez urazy dla mechaników ale tak to ja też potrafie.

Jakie mam objawy. Samochód gdy rusza albo przy zmianie biegów tak lekko warczy. Nie jest to odgłos z silnika ale gdzieś obok. jakby coś pukało. W momencie gdy ma za małe obroty do biegu najbardziej. Załóżmy że jade i skręcam na dwójce , samochód jedzie wolno, i na dwójce za zakrętem dając mu gaz zaczyna warczeć. takie trrrrrrrr. Potem jak nabierze obrotów tego nie ma. Chyba że dostanie znowu dużych obrotów. nie wiem czy mi źle ten przegub zrobili, czy co. Pomóźcie bo bardzo mnie to wnerwia. A mechanicy jak zauwazyłem są zieloni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

heh, a czy ktos mi podpowie gdzie moge znaleść schemat tego ustrojstwa?? Jeżeli chodzi o piaste czy przegub, to mogę powiedzieć tyle tylko, że to zaczyna warczeć przy ruszaniu, przy wciskaniu gazu. kiedy silnik jest obciążony. Gdy ma już swoje obroty to już tego nie ma albo jest mało słyszalne. Także może jeszcze jakieś typy... please...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

być może tak jak pisza moi poprzednicy to moze być cos z przegubem..... ja w swojej cosiarce tez ma podobne odgłosy gdy np dojezdzam do świateł zwalniam i np nie zredukuje i dusze ja np na załozmy na 3 to słychac takie własnie trrrrr trrrrr ale w moim wypadku jest to na 100 % tłumik ;/ potem gdy silnik wejdzie na obroty to zanika.....

 

[ Dodano: Nie Lut 24, 2008 21:01 ]

Jeżeli chodzi o piaste czy przegub, to mogę powiedzieć tyle tylko, że to zaczyna warczeć przy ruszaniu, przy wciskaniu gazu. kiedy silnik jest obciążony. Gdy ma już swoje obroty to już tego nie ma albo jest mało słyszalne

 

ja bym obstawał za tłumikiem..... moze byc oberwane któreś z gum trzymajaca tłumiki i wali gdzieś po podłodze.... sprawdz to!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziwne odgłosy daje przy właśnie ruszaniu łożysko w kolumnie kierowniczej, to dolne.

A u mnie to samo tyle że przy skręconych kołach i raczej oba łożyska już dają sie we znaki. I strasznie stukają przy hamowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności