Skocz do zawartości

meriva z18xe sterownik silnika.


Gość gorgi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Auto to Meriva 1.8 2004rok z easytronic.

Chciałbym podpytać osoby, które mają takie auto, mieli styczność lub konkretne fabryczne dane, jakie oznaczenia sa na Waszych sterownikach silnika?

Czy mógłbym prosić Was o jakieś zdjęcia lub przynajmniej opis?

Prosiłbym o opis w stylu:

silnik 1.8 (ewentualnie z18xe); kod części np. 55355044; 5wk9 382; simtec7x.x rok 2004

Edytowane przez gorgi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego ja mam silnik 1,8 i wymieniany sterownik więc jutro popatrzę na stary i podam nr. Na samochodzie ciężko podpatrzeć nr bo są od spodu i ich nie widać więc ciężko podpatrzeć. Ja jak wymieniałem miałem założony z innymi nr bo znajomy z aso opla twierdził że te nr nie mają znaczenia. Ważne żeby był z merivy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej luk2501: Tak zupełnie to się z tym nie zgodzę. W zależności od rocznika może byc inna szyna can albo kwp.

Dalej w zależności od silnika sterowniki mogą mieć inne wyprowadzenia - piny. Pominę już kwestię takich samych wtyczek.

Ale jak widać na Twoim przykładzie są sterowniki, które są takie same tyle, że podejrzewam z innym softem.

Jak masz 1.8, to sterownik zamontowany jest powidzmy w pionie więc da się pstryknąć fotę np telefonem:)

 

Może temat jest troche mylący ale może warto umieścić tu nie tylko informacje do 1.8 ale I innych silników. Taka baza numerów wcześniej czy później komuś się przyda chyba że ktoś ma dostęp do źródłowych informacji w aso :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat jest troche mylący ale może warto umieścić tu nie tylko informacje do 1.8 ale I innych silników

 

 

Ja jestem za.

Działaj.

Zrób taką listę a ja ją podepnę.

Możesz nawet utworzyć osobny temat .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gm 13 105 214

S 03 004 08

5wk9 1716

4 004 26 14 53 5

To jest nr sterownika który miałem.

Jak kupowałem zestaw to sprzedający twierdził też że nawet z zafiry z tym motorem mi założy i będzie działać bo robił już takie rzeczy. Około 7 lat temu to było i wołał w tedy 150 pln. Trzeba było do niego przyjechać. Mój zestaw był z angola i w sterowniku był przebieg jak dobrze pamiętam ok 290 tyś tak mi mówili w aso jak go programowali.


FGP 55 355 043

S 05 004 07

5wk9 380

5 06 17 13 51 3

teraz taki nr jest

Edytowane przez luk2501

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na razie zbierzmy trochę informacji w tym wątku. Później przekleję to wszystko w usystematyzowanej formie.

adam1954 mógłbyś zedytować temat? tak by nie zawierał wzmianki o rodzaju silnika. Coś w stylu "Sterownik silnika - jaki numer jest u Ciebie?" Może troche głupio brzmi ale przypuszczam, że przyniesie efekt. :)

Żeby miało to ręce I nogi prosiłbym żeby wklejać Wasze dane w poniższej formatce.

Model auta; rodzaj silnika(np. z18xe) ; rocznik (2005); rocznik modelowy(jak niejesteście pewni co do rocznika modelowego to poprostu rok produkcji); numer katalogowy (55 355 043); numer "WK" (5wk9 380) - piszę "WK" ponieważ jeszcze nie wiem, co dokładnie oznacza ale przypuszczam, że wariant obsługiwanego wyposażenia; producent (GM albo FGP czyli siemens); Simtec 71.1 (to chyba jest związane z układem wtrysków, ale też muszę jeszcze poczytać :)) oczywiście pozosałe numery też możemy zawrzeć oraz na koniec to czy sterownik jest oryginalnie od początku czy jest po wymianie na inny.

Wyglądać będzie to tak:

Meriva; Z18XE; 2004; 2005; 55 355 043; 5WK9 380; FGP; Simtec 71.1; S 05 004 06; 4 06 28 04 58 1; oryginalny;

Powyższe dane odpowiadają dla sterownika w moim aucie.

 

Luk2501: sterownik, który podałeś wyżej również spotkałem w merivie z tym silnikiem ale w roczniku modelowym 2004. Jeszcze za mało tu danych żeby wyciągnąć wnioski ale może być tak, że te dwa sterowniki są ze sobą całkowicie kompatybilne, albo np. 5wk9 380 może być zamontowany w starszych rocznikach ale ten ze starszego w nowszych już nie.

post-36966-0-31482300-1526372793_thumb.jpg

Edytowane przez gorgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności