Skocz do zawartości

Niedziałające podświetlanie popielniczki - Astra H


Gość bugmenot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bugmenot

Witam, chciałem sobie zrobić zasilanie gniazda zapalniczki, tak by było po stacyjce (tzn. napięcie nie było tam przez cały czas, jak do tej pory, ale pojawiało się dopiero po przekręceniu kluczyka), chciałem do tego użyć przekaźnika który byłby sterowany z podświetlania popielniczki . Rozkręciłem co trzeba, pomierzyłem woltomierzem i okazało się że sprawa jest trochę dziwna. Gniazdo zapalniczki jest zasilane prawidłowo 12 V, przez cały czas. Natomiast pomiędzy kabelkiem od podświetlania popielniczki a masą jest 0,15 V niezależnie od tego czy kluczyk jest w stacyjce czy go nie ma.

Wykluczam bezpieczniki, bo jakby to były one to na gnieździe zapalniczki nie byłoby tych 12 V.

 

Jak to naprawić? Ktoś się może już spotkał z czymś takim? Chcę żeby tam było 12V po stacyjce tak bym mógł sterować tym przekaźnikiem.

 

Na zdjęciach poniżej pokazałem jak to było podłączone.

https://imgur.com/a/12MzaAs

 

 

Czerwony to plus zasilania, brązowy - minus.

post-37019-0-72029200-1525507190_thumb.jpg

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj zacisku 15 - jest to plus (+) po przekręceniu stacyjki i daj go na impuls przekaźnika (styk 85).

Pod styk przekaźnika 30 - daj plus z Aku.

Styk 87 - będziesz miał napięcie po przekręceniu kluczyka pod który podłączysz zapalniczkę.

Nie podłączaj sterowania przekaźnika pod żadne oświetlenie, tak można było robić w starych samochodach w nowoczesnych gdzie jest sporo elektroniki tego się nie powinno robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bugmenot

Poszukaj zacisku 15 - jest to plus (+) po przekręceniu stacyjki i daj go na impuls przekaźnika (styk 85).

Pod styk przekaźnika 30 - daj plus z Aku.

Styk 87 - będziesz miał napięcie po przekręceniu kluczyka pod który podłączysz zapalniczkę.

Nie podłączaj sterowania przekaźnika pod żadne oświetlenie, tak można było robić w starych samochodach w nowoczesnych gdzie jest sporo elektroniki tego się nie powinno robić.

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie do tego zacisku 15, gdzie to jest i gdzie tego szukać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie na jakiś przekaźnik.

Ja bym szukał w wiązce od stacyjki, ale nie wiem jak jest w AH pasowało by znaleźć jakiś schemat od AH.


A jeszcze zapomniałem dodać - styk 86 przekaźnika to masa (-).

ele5137-przekanik-wiate-12v-50a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności