Skocz do zawartości

Kilka pytań - Astra H / Astra J


Gość nomad89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nomad89

Witam wszystkich, jako że jestem tutaj nowym użytkownikiem.

Postanowiłem napisać ten temat, ponieważ przymierzam się do kupna Astry H / J (H w kombi, J obojętnie)

Budżet jaki mam na auto to do 20.000 zł.

Ogólnie jeśli chodzi o wybór silnika to tu jest problem, bo nie wiem co będzie dla mnie korzystniejsze - dwa razy w miesiącu będę robił trasę 1000km (w obie strony już), a tak to na co dzień jazda po mieście.
Czy wg Was LPG czy ON?
Uprzejmie prosiłbym o informacje, który silnik będzie najtrwalszy, wdzięczny i w miarę ekonomiczny.
Z moich "wyborów" mam:

- 1.8 - 125 km / ale jest ich mega mało
- 1.8 - 140 km (podobno LPG nie lubi?
- 2.0t - 170 km (niestety turbo więc dodatkowe koszta) - ktoś wie coś więcej na temat tego silnika, czy jest trwały, nadaje sie do lpg? a także czy ople z tym silnikiem miały twardsze zawieszenie?
- 1.9 CDTi - 120 km

 

Do tej pory jeździłem 1.9 Cdti 120 km jak oglądałem jeden model i świetnie mi się tym jeździło. Ponadto obejrzałem też Astrę J za 19.000 zł z silnikiem 1.7 cdti 110km. Przyznam szczerze, że auto kusi nowością (2010r) ale zastanawiam się czy nie będzie to mina, bo cenowo chyba za mało?

Ponadto mam pytanie, czy skrzynie 6 biegowe często padają i koszta są duże?

 

Będę mega wdzięczny za pomoc, za co z góry dziekuję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście to tylko Pb z LPG. 1.8 125 KM

A z trasą też sobie dobrze poradzi.

Kupno auta to proces kilku miesięcy.

Może coś przez ten okres znajdziesz.

Może jakiś komisant by ci ściągnął z takim silnikiem coś dobrego i zadbanego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nomad89

Powiem Ci, że przeanalizowałem wszystko i dzisiaj jadę oglądać 2 astry h z 1.9 cdti 120 km.

Mam jeszcze znajomego który ściągnał z 2005r astre z silnikiem 2.0t 170 km ale do opłat i musiałbym to zagazować bo mnie pochlonie kosztami.


Adam czy orientujesz się czy astra h z 2.0t 170km miała utwardzane zawieszenie jak opc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności