Skocz do zawartości

gwizd pod maską przy 100 km/h i wyżej- corsa D


Gość asiornica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asiornica

Witajcie, może ktoś miał coś podobnego...jednostajny, ciągły gwizd( tak jakby ktoś gwizdał) spod maski słyszalny w kabinie samochodowej w momencie osiągania 100km/h i oczywiście trwa non stop przy rozpędzonym samochodzie powyżej tej wartości. Ktoś kto miał taki model, sugerował wpadanie powietrza w grill i taki odgłos, że niby niektóre modele mogą tak mieć. Dziwne. Ktoś ma pomysł o co chodzi, co może powodować taki odgłos?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asiornica

Byłam napełnić klimę i przy okazji wspomniałam mechanikowi o tym problemie. Przejechała się i powiedział, że najprawdopodobniej wpada powietrze gdzieś przez uszczelkę np.maski itp. Nie mam się martwić bo to nic mechanicznego. Hmm, ,,przem091" a może faktycznie to to o czym piszesz. Nie wiem jakie ma zadanie i gdzie jest ten kolektor ale sie podszkolę na you tubie i zasugeruję mechanikowi. A skomplikowana i droga jest wymiana w razie czego?

W dniu 15.06.2018 o 19:37, adam1954 napisał:

A możesz sobie zasłaniać po kolei wszystkie możliwe szczeliny i sprawdzać ,czy ktoś z forum ma podjechać do ciebie i to sprawdzić?

Można by zasłaniać szczeliny ale jakie?... włącznie z grilem :) ? tyle tych różnych wlotów i możliwości , a najgorsze , że trzeba rozpędzić auto czyli wyjechać za miasto.:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, asiornica napisał:

tyle tych różnych wlotów i możliwości , a najgorsze , że trzeba rozpędzić auto czyli wyjechać za miasto.:(

 

A widzisz inne wyjście?

Bo ja nie.

Wątpię aby mechanikowi się chciało bawić w szukanie przyczyny więc musisz po kolei sama to robić .

Ile jesteś w stanie zapłacić mechanikowi za jej znalezieinie?

200- 300 zł?

To jest zabawa a czas ucieka.

On z czegoś żyć musi.

I sam też by musiał wyjechać za miasto.

A ty to sobie możesz robić po prostu po drodze gdzieś jadąc

Idąc myślą zasugerowaną że to grill to zasłoń go i sprawdź na początek.

 

20 minut temu, asiornica napisał:

gdzie jest ten kolektor ale sie podszkolę na you tubie i zasugeruję mechanikowi. A skomplikowana i droga jest wymiana w razie czego?

 

A się dowiesz jak napiszesz jaki masz silnik.

http://opelvindekoder.pl

https://opel.7zap.com/pl/car/s07/

Bo w profilu też warto by go wpisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asiornica

Sorki, nie podałam faktycznie: Opel corsa 1,2 16v 2009r, silnik Z12 XEP.

Tak zrobię, niedługo urlop to przetestuję zakrywanie poszczególnych fragmentów przodu i pojeżdzę. A potem może wersja z uszczelką pod  kolektorem wydech. Dzięki. Jak zdiagnozuję to napiszę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była uszczelka pod kolektorem to powinien wywalić błąd.

Chyba że te prędkości jazdy 100 km/h są bardzo krótkotrwałe.

Po drugie powinno być słychać nawet na postoju gdy przytrzymasz mu obroty na ok 3-4 tys .

Oraz powinny być widoczne miejsca osmolone spalinami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności