Skocz do zawartości

1.7 DTI silnik gaśnie po ruszeniu


Gość moniia1985

Rekomendowane odpowiedzi

Gość moniia1985

Proszę o pomoc. Mam corsę 1,7 dti 2001 rok. Do tej pory auto chodziło sprawnie aż któregoś razu zgasło i nie reagował rozrusznik na kluczyk. Warsztat najpierw wymienił zgniłe kable i wszystko chodziło. Później znów zgasł i ta sama sytuacja. Teraz został wymieniony rozrusznik więc Panowie na nowo podłączali się z wtryskami. Jestem parę dni po odbiorze auta wydane 1600zl, auto super chodziło parę dni a teraz w trakcie startu zgasło, przejechała parę metrów. Odczekałam, zobaczyłam czy nie ma wycieków i znów próbowałam uruchomić, jednak parę sekund silnik chodzi i gaśnie. Co może być przyczyną? Auto do tej pory nie miało problemów ze świecami i odpalaniem. Teraz po tych dwóch naprawach znów mnie auto załamuje. Nie wiem od jakiej temperatury w powietrzu powinny świecić świece tzn dioda, ale przed naprawą włączała się i gasła, a od naprawy nie świeci w ogóle. Co może być przyczyną? Pomocy. Bo nie wiem czy w ogóle opłaca się znów naprawiać czy sprzedać na części lub kasacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniia poczytaj trochę posty i tematy na forum.

 

Moja rada o poszukać mechanika który ogarnia diesle Opla i po odebraniu rachunku od niego jechać do partacza który nie umie go naprawić aby zwrócił kasę.

A ten ogarnięty będzie umiał podłączyć do komputera i sprawdzić co mu się dzieje.

Bo wyobraź sobie gdy ktoś na odległość tobie mówi że zupa którą wczoraj ugotowałaś skisła.

I co jej wtedy doradzisz.?

To samo jest tutaj.

Nawet nie piszesz z jakiego regionu jesteś.

Więc jak można jakąkolwiek radę ci dać do kogo masz pojechać.?

Tak myślę że nie masz  2 lata i już nie masz kręconych włosków (chyba że na wałkach)

Pomyśl logicznie zanim coś napiszesz w takim stylu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dotyczy wymiany rozrusznika czy sprawdzono kostkę >>>automat rozrusznika .Po drugie  przy pozycji kluczyka w stacyjce na I w dieslu włączają się świece żarowe.N imi steruje wyłącznik czasowy włącza i wyłącza kontrolkę.Jeśli się ona nie zapala to poknocili  sprawę .Racje ma kolega Adam 1954  podpięcie pod  kompa i to w porządnym warsztacie.W tych rocznikach istnieje taka rzecz jak immobilizer W benzynie gdy coś nie gra silnik pochodzi chwile i  zgaśnie .Pompa  wtryskowa każda posiada zawór odcinający gdy odcięte zostaje zasilanie silnik gasnie.Czyli komputer jeszcze raz komputer .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności