Skocz do zawartości
kamillus.ch

Wymiana.czyszczenie EGR Astra G 1.2 X12XE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Opla Astry G z malutkim silniczkiem 1.2 16v o oznaczeniu X12XE.

W najbliższych dniach chcę się zabrać za wyczyszczenie lub jeśli będzie bardzo źle to wymiane EGR.

W związku z tym mam kilka pytać bo sporo czytałem i szukałem ale jednoznacznych informacji nie znalazłem.

1. słyszałem że w tym silniku EGR jest "pod wodą" tzn trzeba upuścić płynu chłodniczego przed jego demontarzem - to prawda?

2. czy wymieniać uszczelkę/blaszke która jest pod EGR-em w po jego demontarzu czy może użyć wytrzymałego na temperature sylikonu?

3. czy jest sens kupować zamienniki firm NTY lub GETZ z allegro (cenowo 200-250zł) czy może kupić używkę w dobrym stanie (niski budżet nie pozwala na nowy oryginał).

4. czy wyczyszczony lub nowy EGR zaślepić czy zostawić by mógł normalnie pracować?

z góry dziękuje za odpowiedzi.

ps. dołączam zdjęcie EGR-a który jest u mnie pod maską (zdjęcie poglądowe z neta)

E.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1- jak widzisz po budowie -tak.

2- przewidziana uszczelka .Płaszczyznę styku EGR i silnika sprawdzić ( wyrównać) i skręcić. Tam masz spaliny więc silikon może wypalić.Chyba że ten do kominków na 1200 st C

3 -było na forum wielokrotnie pisane aby unikać zamienników..Lepszy oryginał -używka w dobrym stanie niż tani zamiennik.Ale to twój wybór na co cię stać.

4 -Pamiętać tylko że zaślepia się sprawne EGR. Czy zaślepić ? Ja bym  zaślepił.Ale jeszcze można poszukać mechanika który umiał by programowo go wyłączyć.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć jaka uszczelka jest potrzebna do EGR ? nie chodzi mi o tą dużą co jest między silnikiem a egr ale o tą małą między egr a metalową rurą (wlotem spalin)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłby ktoś uprzejmy i rozpisał krok po kroku jak to cudo wymienić? wygląda na prostą sprawę ale nie chce czegoś zepsuć tym bardziej że to mój pierwszy opel :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opla masz pierwszy raz.

A jak długo  masz internet?

Minuta szukania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi