Skocz do zawartości

Meriva EasyTronic nie odpala - błędy


Gość -SixoN-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum, poproszę Was o pomoc. Posiadam Opla Merive 1.6 benzyna 100 KM, ze skrzynią biegów EasyTronic.

Dziś wracając z pracy, już przy parkowaniu pod domem pojawiła się kontrolka "samochód z kluczykiem". Zgasiłem samochód, wróciłem do niego po 10 minutach, odpaliłem normalnie, na wyświetlaczu żadnych błędów. Wstawiając go do garażu, kontrolka wróciła. Zgasiłem silnik, podpiąłem pod kompa. Wyskoczyło mi 7 błędów, których nie mogę skasować.

Teraz gdy chcę odpalić samochód, w ogóle nie reaguje, a na wyświetlaczu (tam gdzie pojawia się bieg A, czy N) pojawia się pozioma kreska "--". Proszę Was o pomoc. Oto błędy, które wyskoczyły:

 

Łączna ilość kodów błędów:  7

P1571 - Nieprawidłowe działanie obiegu prądowego systemu hamulcowego
 (04) - Nie występuje

P1482 - Za słaby sygnał  przekaźnika 2 wentylatora / obwód otwarty
 (04) - Obecny

P1615 - Zle dane identyfikacyjne pojazdu z Modulu Kontroli Nadwozia
 (00) - Obecny

P1616 - Zle dane identyfikacyjne pojazdu z Modulu Kontroli Przyrzadów
 (00) - Obecny

U2106 - CAN-BUS - brak lacznosci z modulem kontroli transmisji
 (00) - Obecny

U2107 - CAN-BUS - brak komunikacji z modulem sterowania nadwozia
 (00) - Obecny

U2108 - CAN-BUS - brak komunikacji z ABS/TC
 (00) - Obecny

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, czyżby sterownik powiedział pa pa ? 

Sprawdź jeszcze czy działają Ci światła hamulca bo teoretycznie z easytronikiem nie odpali, spróbuj jeszcze odłączyć akumulator na jakiś czas może się siłowniki zawiesiły tak jak u mnie po długim postoju 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez wciśniętego hamulca nie odpali. Też myślałem że może sterownik się poddał od Tych upałów. Dziwna sprawa, dzisiaj ogarnę co i jak jak wrócę z wakacji. Szkoda, że nie wiem co to była za sygnalizacja tego "samochodzika z kluczykiem" ..... A czy jest taka opcja żeby sie alternator nie doładował i akumulator padł ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, -SixoN- napisał:

A czy jest taka opcja żeby sie alternator nie doładował i akumulator padł ?

Nie ma takiej opcji aby altek się nie doładował bo doładowuje się akumulator a  altek go ładuje.

Ale to już musisz sprawdzić multimetrem.

Jakie masz napięcie na akumulatorze.

I można spróbować odpiąć klemy na godzinę jak wspomiał kolega wcześniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o wciśnięty pedał tylko o żarówki w świetle stop. Jeśli nie będą działać auta nie odpalisz. Co do alternatora to wątpię by to było przyczyną. Może też być sterownik od skrzyni jeśli nie od ECU. Ja np jak odepnę akumulator to zawsze mam problemy ze skrzynią albo w ogóle nie odpala miga N albo jest na A ale od razu na 3 biegu i nie da się nawet manualnie przełączyć na 1 czy 2 ale jak ruszę to potem samo wraca do normy i potem jeździ normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wiec już wszystko wiem !
Po dwóch dniach schodzę do auta, przekręcam kluczyć, zczytuję błędy a tam "eureka" tylko dwa błędy od "IMMO" i " F " na skrzyni biegów. po skasowaniu błędów Skrzynia OK tylko stracił kluczyka w "IMMO" zaprogramowałem na nowo i auto ładnie odpaliło, Wszystko OK.
~~ Znalazłem na OLX Pana który naprawia sterowniki ECU i powiedział mi żeby odpalić i czekać aż się auto nagrzeje i patrzeć co sie dzieje. Tak zrobiłem, po nagrzaniu (do 85*C) choinka na wyświetlaczu, silnik pracuje, a wskazówka obrotomierza "szaleje". Po kolejnej rozmowie z gościem stwierdził że 100% sterownik silnika. Naprawa max. 300zł.
Także wysyłam, po naprawie zdam relację co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero teraz wróciłem i mogłem zamontować.
Wczoraj zamontowałem sterownik i wszytko śmiga aż miło. Wszystko chodzi, błędów nie ma także wszystko ok.

Podaje namiary na magika który opanował temat:


KOMIKOMP Paweł Lewiński

Brwinów

tel. 512 891 871

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności