Skocz do zawartości

Problem z EPS


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie co tutaj dużo mówić dałem ciała

 

Chciałem wymienić sobie kierownice w mojej merivie na taką z przyciskami multimedialnymi. W tym celu zakupiłem zwijacz do kierownicy i samą kierownice. Rozebrałem wszystko porządnie, wyciągnąłem zwijacz i okazało się że wtyczka jest inna. Dodatkowo miałem problem bo mi się rozwalił cały zwijacz. Skończyło się to na tym ,że jakoś go z części złożyłem tylko teraz wyguglałem ,że moja meriva jest wyposażona w ESP (nie chodzi tu o EPS, znam różnice) czyli kontrole trakcji. I taki zwijacz do niej kosztuje nawet 600 zł gdy jest wogóle dostępny. Całość złożyłem poprawnie i podpiąłem bez większych błędów (raz mi wyskoczył błąd jak celowo odpiąłem wtyczkę zwijacza, ale jak podpiąłem i zrobiłem kółko to zgasł. Ale teraz pytanie, czy można za pomocą OPCOMa sprawdzić czy czujnik działa poprawnie oraz jak go skalibrować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adam1954 napisał:

Rocznik , model , podwozie i masz ABS , ESP i EPS

 

To bym sobie znalazł tylko teraz pytania:

1. Zapewne idzie tam znależć odczyt z tego czujnika, jak on powinien wyglądać?

2. Gdzie tam jest możliwość kalibracji i jak wygląda procedura?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Mam 3 lata Merivke 1.4 2007 roku i zaczynam mieć z nią problem, a konkretnie ze wspomaganiem.Podczas jazdy odłącza sie wspomaganie kierownicy i zaświeca sie kontrolka EPS,trwa to 2-3 sekundy słychać przy tym pstryknięcie obok pedału sprzęgła coś jakby jakiś przekaźnik po tych kilku sekundach jest w porządku,czasami na 15 km. odłączy sie ze dwa razy a czasami nawet 20 razy.Zauważyłem że im zimniej na polu tym częściej sie wyłącza.Nawet na postoju nie ruszam kierownicą tylko dodając więcej gazy też się odłącza wspomaganie i świeci EPS.Elektryk sprawdzał ładowanie i jest OK ok.14-14,5 V.Wymieniłam akumulator używany ale roczny na próbę z innego auta i nic to nie pomogło.Może miał ktoś podobny problem i może mi doradzić co mam z tym robić.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeżeli sprawne są bezpieczniki  FV2 30 A i F35 

 

 

2018-11-19_200455.png2018-11-19_200419.png

 

oraz wtyki na silniku wspomagania sprawdzone to będzie pewnie do wymiany czujnik kąta skrętu

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam też problem ze wspomaganiem jak ruszę kierownicą w prawo tak delikatnie np 3 cm to czuje jak mi zrywa kierownica a jak szybko  do końca w prawo to strasznie idzie nie równo i czuć zrywy a czasem się wyłączy wspomaganie po ponownym zapaleniu  silnika wspomaganie jest ale objawy są te same. Nawet  jak jadę po drodze to czuć takie zrywy jak by się wspomaganie samo włączało. Komputer pokazał błąd czujnika skrętu czy to on może odpowiadać za to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka na komputerze.

To jest urządzenie elektryczne którego działanie widać dopiero po podpięciu się.

A do tego napisz co z tych porad z linków wyżej zostało zrobione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość dziadzius4

Witam po dzisiejszej mrożnej nocy -21 st.po uruchomieniu silnika nie zgasła kontrolka eps i nie miałem wspomagania ale po ponownym uruchomieniu wszystko jest dobrze.Czy mam się niepokoić,czy to tylko skutek mrozu?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności