Skocz do zawartości

szarpanie przy dodaniu gazu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witajcie :D ostatnio mam mały problem i nie wiem czy moze być spowodowany :?:

Mam vectrę B 1,8 16v w benzynce i ostatnio zauważyłem że gdy obroty zejdą minimalnie poniżej 2 000 na każdym biegu to po mocniejszym dodaniu gazu szarpnie całym autem dwa albo trzy razy i dopiero płynnie wkreca się na obroty 8)

pomózcie jesli wiecie co to moze być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zauważyłem to samo w obecnej astrze,no i było też vectrze B 1.6 16v,więc czy można napisać TTTM? przy delikatniejszym wciskaniu gazu autko płynnie przyspiesza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ostanio dopiero zauważyłem to szarpanie jak wyprzedzałem TIR-a :)

wczesniej tego nie było a przy płynnym dodawaniu gazu jest oki ;p

 

a co do lewego powietrza to w fordzie tak mialem ale wtedy spadł wężyk i gasł jak wrzucałem luz albo jak zmieniałem biegi

a filtr był zmieniany w pażdzierniku i wszystko bylo ok to tego tygodnia :)

ale myślicie że moze jakiś wężyk się poluzował :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

Szanowny Kolego, powiem tak mam ten sam problem od roku, opel astra 1,6 16V.

Wymieniłem wszystko oprócz EGR, wyczyściłem przepustnicę itd.

W serwisie powiedzieli, że wszystko jest ok. Mam ten problem o roku i nie mogę się go pozbyć. Uważam, że jest on nie do przeskoczenia, myślę nad zmianą marki, mam coraz większą niechęć do Opla. Życzę powodzenia, gdyby udało Ci się uporać z tym problemem, to napisz.

 

Pozdrawiam

Malina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobra mi się udało :) była dosłownie błachostka :lol: okazało się ze od filtra do silnika idzie plastikowa rura i nad silnikiek jest ona mocowana metalową opaską i ta opaska się poluzowała bo jak ja ruszyłem to obracała sie w mojej ręce http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/bored.gif pewnie musiał się poluzować od drgań i silnik zasysał powietrze jak dostawał mocniejszego kopa http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif mój problem rozwiązany dzieki za pomoc i sorki jak nie fachowo określam części w autku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam....kupielm dzis vectre B 1.8 16V 98r i mam to samo przy duzym dodawaniu gazu samochod szarpie 2 3 razy...a ja delikatnie operuje to jest oki nawet przy wyprzedzaniu jak sie redukuje to szarpie...jak otworzylem maske to zauwazylem wezyk od podcisnienia jest ukruszony to moze byc powod ze dostaje lewe pow? musze to zrobic i zobaczyc...a co wy uwazacie?:D??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

mam podobny problem tyle ze u mnie raz chodzi ok a raz dusi sie i szarpie. to samo na wolnych obrotach. egr wyminilem na nowy i nic. POMOZCIE. DZIEKI :roll:

 

[ Dodano: Sob Mar 22, 2008 20:44 ]

W mojej vici nie ma kabelkow WN tylko listwa .bylem u mechanika na komputerku nic nie wykazalo .zmienilem swice i nic :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam to samo w astrze 2 1.6 16V 98r kule tez nie wiem co to moze byc? wyglada jakby zle dostawal paliwa, albo jakies lewe powietrze ze sie dławi, w ogole mam tak ze na postoju mam 700 obrotow a to duzo za malo;/ jak jest silnik simne i ssanie pracuje silnik dziala prawidlowo.

Prosze pomozcie?:roll:((

 

[ Dodano: Nie Mar 23, 2008 11:16 ]

wyczytalem na forum elektroda.pl

Witam. Zlokalizowałem mój problem. Dostałem sie pod tylną kanapę i odłączyłem przewód paliwowy od wyjścia z baku a w to miejsce dałem dwa metry wężą. Troche się wychlapałem bęzyną próbując zatkac konieć węża podczas pracy pompy, ale już na oko okazało się że ciśnienie paliwa jest bardzo małe.

Wykręciłem dekiel z baku żeby dostać sie do pompu i okazało sie od razu, że pęknięty jest gumowy przewód od pompy do przejścia w dekielku. Nowy przewód kosztował mnie 2,5 złotego. I wszystko wróciło do normy.

tutaj ludzie mieli dokladnie takie same objawy jak my ?

co WY o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności