Skocz do zawartości

szarpanie przy dodaniu gazu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wlasnie sprawdzilem przewody w papie paliwa wszystko ok . podcisnieniowe tez w porzadku nie wiem co jeszcze mam sprawdzic. pomozcie. z gory dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

kozak _krystian a mozesz dokładneim mi powiedziec gdzie znajdę te przewody od pompy paliwa ;] mam vectrę od niedawna i nie wiem dobrze gdzie tego szukać

 

 

i czy jest możliwośc zapowietrzenia układu paliwowego :idea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

PAPA PALIWA JEST POD TYLNA KANAPA. MUSISZ JA PODNIESC I ZDJAC CZARNA POKRYWKE JESLI CHODZI O ZAPOWIETRZENIE TO RACZEJ NIE MA TAKIEJ OPCJI CHOCIAZ JAKBY PRZEZ DZIURAWY PRZEWOD ZACIAGALO POWITRZE TO MOZLIWE ALE MALO PRAWDOPODOBNE. PRZYNAJMNIEJ TAK SADZE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

panowie ja wymienilem przewody Wn i jeden dzien bylo oki na drugi dzien zaczal znow mi szarpac ale mniej .... wiec zostaly mi swiece do wymiany bo te swiece widze nie sa dobrej kondycji z tego co widzialem jak wymienialem przewody... dam znac jak zrobie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak tylko ja wymienilem swiece a ze u mnie nie maprzewodow to spradzilem listwe wn . ostatnio sprawdzilem przewody od papy paliwa do dekla i nic. nadal szarpie i nierowno pracuje. tylko od czsu do czasu zaskakuje i wtedy dostaje niezlego palera. nie wiem co jeszcze mam sprawdzic. ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

koledzy a moze jeszcze być coś takiego ze bedzie za wysokie ciśnienie albo za małe podawanego paliwa w obwodzie w ksiązce dotyczącej naprawy vectry b znalazłem ze na kolektorze wtryskiwaczy jest regulator tego cisnienia tylko mam pytanie czy wiecie jak się go reguluje ?? pod tym kapturkiem jest taki mały bolec metalowy i chyba jego trzeba przekręcić ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W mojej Vectrze mam ten sam problem wymieniłem świece i byłem na diagnostyce żadnych błędów w komputerze.

Mam Vectrę B 1,8 99 po lifcie i nie ma kabelków WN tylko moduł. rozkręciliśmy moduł i na jednej z "fajeczek" zauważyłem ślady przecięcia (lekkie osmalenie)

 

Kolega sugeruje wymianę modułu ale taki moduł to min. 300 pln i nie mam gwarancji, że to jest to.

 

Objawy są takie same jak opisywał Michał czyli

 

 

.... gdy obroty zejdą minimalnie poniżej 2 000 na każdym biegu to po mocniejszym dodaniu gazu szarpnie całym autem dwa albo trzy razy i dopiero płynnie wkręca się na obroty :-(

 

Czy Ktoś wymieniał może moduł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witajcie ponownie u mnie cały czas jeszcze szarpanie było w momencie mocnego naciśniecia na pedał gazu przy normalnym rozpedzaniu autka bylo oki ale drażni mnie jak coś nie działa tak jak powinno więc dzisiaj spedziłem chyba ze 2 godz przy aucie i teraz jakies 30 minut na testowaniu go na drodze i powiem że mi się udało nie mam już żadnego szarpania nawet jak obroty zejdą poniżej 2tys to na każdym biegu auto rozpedzi się bez trzęsienia całym nadwoziem :)

po kolei co zrobiłem moze komuś się to przyda :)

 

po pierwsze cała rura od filtra powietrza do przepustnicy ma na sobie takie dwa ząbki u mnie w jednym miejscu była zle spasowana i moze dostawała lewe powietrze

 

po drugie czyszczenie przepustnicy-acetonem wyjałem nie tylko ta zapadkę ale ściągnąłem całą przepustnicę

 

po trzecie z prawej strony od przepustnicy do silnika idzie gumowy przewód i na nim są opaski zaciskowe u mnie były jeszcze oryginalne takie jak wychodzą z fabryki więc ściągnąłem cały przewód dla pewności sprawdzilem czy jest drożny :cry: i założyłem metalowe opaski zaciskowe dokładnie o średnicy 2 cm muszą być ;(

 

i ostatnie nowe świece ngk chociaż jak sciągnąłem stare GM to wyglądały dobrze ale jak już kupiłem nowe to przełożyłem

 

Moje problemy się skończyły vectra chodzi super może komuś pomoże to co ja zrobiłem

zyczę powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności